Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1517829693


05.02.2018 | медіа-група ХПГ

Прес-конференція "Захист прав цивільного населення у зоні АТО"

2018-02-05_132415
   

5 лютого 2018 в прес-центрі Главкома відбулась прес-конференція на тему: «Захист прав цивільного населення у зоні АТО: державна політика щодо громадян, які отримали поранення та інвалідність?»

Спікери:

Євген Захаров, директор Харківської правозахисної групи;

Микола Козирев, голова правління Громадського комітету захисту конституційних прав та свобод громадян;

Валерій Новиков, голова правління Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива».

На прес-конференції спікери говорили про необхідність формування державної політики щодо цивільних осіб, які отримали поранення та інвалідність в зоні проведення АТО.

На сьогодняшній день цивільні особи, що були поранені в ході військового конфлікту та особи, які отримали травми внаслідок катувань, не мають належного захисту з боку українського законодавства. В правовому полі України статус таких осіб не закріплений; відсутні пільги, компенсації та будь-яка інша системна допомога, яка має надаватися державою цивільному населенню, постраждалому від обстрілів.

В країні впродовж трьох з половиною років не створений єдиний реєстр обліку поранених цивільних осіб, відсутня інформація щодо їхньої кількості та потреб.

На сьогоднішній день потрібно домогтися відповідних змін до законодавства, щоб кожна людина змогла відчути захищеність своєї держави.

Рекомендувати цей матеріал