Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1549035852


01.02.2019 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

РФ: Павло Гриб у суді поскаржився на самопочуття

   

Сьогодні, 1 лютого, українець Павло Гриб, якого судять у РФ, попросив відкласти засідання через погане самопочуття, – повідомляє портал «Кавказский Узел».

«Мене цього тижня вивозили до ОКДЦ (обласний клінічний діагностичний центр – ред.), де був рекомендований додатковий огляд спеціалістами. Дуже сильно непокоять болі в животі й головні болі, вони заважають брати участь у засіданні», – заявив Гриб.

Павло Гриб і його адвокати в судовій залі
(фото: Костянтин Волгін для порталу «Кавказский Узел»)

Своєю чергою суддя зачитав сьогоднішню довідку з СІЗО, в якій мовиться, що стан здоров’я Гриба є задовільним, «підстав для надання невідкладної допомоги та звільнення з-під варти немає».

«Я прошу вас бути гуманними й відкласти засідання хоча б на два дні, до наступного тижня», – відреагував Павло, тримаючись за живіт.

Адвокат Гриба Марина Дубровіна оголосила висновок лікаря – професора Василя Притули, який він зробив за результатами останніх аналізів. У висновку сказано про різке прогресування захворювання та необхідність операції у спеціалізованім хірургічним закладі Москви або Берліна.

«У медичних документах жодна скарга не фіксується, хоча у Гриба вже зафіксовані серйозні зміни [стану]», – зазначила адвокат.

Суд ухвалив рішення викликати швидку допомогу.


Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною з Сочі (РФ) Тетяною Єршовою, з якою познайомився в соціальних мережах і яку нібито намагався переконати закласти в школі вибуховий пристрій. У вересні 2017 року російська влада повідомила, що Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара (РФ). Павла звинувачують у тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця. Павло через інвалідність має постійно вживати спеціальні препарати.

Пізніше в інтерв’ю ТСН Єршова призналася, що дійсно запросила хлопця в Білорусь, і наголосила, що її примусили це зробити співробітники ФСБ РФ.

Повідомлялося також, що під час етапування до Ростова-на-Дону Гриб був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті дізналися, за якою статтею його обвинувачують.

23 липня 2018 року в Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) розпочалося судове слухання у справі Гриба. Після оголошення обвинувального акту Павло заявив, що не визнає обвинувачень. Тоді ж колегія суддів повернула справу на доопрацювання прокурорам. 25 жовтня в суді заявили, що знову отримали провадження.

18 січня 2019 року Павло Гриб заявив, що в суді замість Тетяни Єршової, яку він, за версією слідства, схиляв до тероризму, виступала інша дівчина, а листування від її імені вели силовики.

Тоді ж захист розкритикував медогляди Гриба в СІЗО як не достатньо ретельні. Адвокат Марина Дубровіна каже, що стан здоров’я її підзахисного гіршає, проте суд це ігнорує. За її словами, усі висновки щодо стану здоров’я Павла Гриба зроблені на основі огляду, без аналізів.

В суді Павло Гриб розповів про побиття після затримання.

Процес у Ростові-на-Дону доходить краю. Хлопцю загрожує до 10 років в’язниці. Павло провину не визнає.


Рекомендувати цей матеріал