Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1556373540


29.04.2019 | Влад Боднар
Вибори

Вперше в Україні знесли багатоповерховий будинок – які справжні мотиви Львівської міськради?

Знесення будівлі у Львові
   

У кожному місті можна знайти недобудовану будівлю. Вони стоять роками або десятиліттями і у місцевої влади немає ніякої справи до цього. Такі будівлі зносять лише у тому випадку, коли нерухомість купляють приватні особи і на цьому місті зводять житлові багатоповерхівки або торгово-офісний центр. Але нещодавно Львівська міська рада показала всій Україні приклад – знесла семиповерхову будівлю. Це найбільша незаконна збудована будівля на теренах нашої держави, яка була демонтована.

Демонтаж тривав близько місяця. Для цього використали великогабаритну 26-тонну техніку. Спершу зносили дах, потім руйнували несучі конструкції, далі будинок зносили секціями. Компанія-забудовник «Лідер Моноліт» розпочала будівництво житлового будинку з офісами на першому поверсі, не отримавши документів щодо містобудівних умов, обмеження забудови земельної ділянки, а також без належним чином затвердженого проекту. Мешканці так і не заселилися, а в окремих квартирах мародери повиймали вікна і двері. У грудні 2018 року Апеляційний адміністративний суд Львова зобов’язав забудовника знести самобуд. Львівська міська рада надала 2,9 мільйона гривень на знесення самовільно збудованої багатоповерхівки. Ці кошти мерія Львова планує згодом стягнути з фірми-забудовника. Поганим у ситуації є те, що на знесення будинку пішли мільйони бюджетних гривень. Дуже малоймовірно, що ці кошти зможуть потім забрати у забудовника.

Дії зі знесення багатоповерхової будівлі у теперішніх українських реаліях викликають неоднозначну реакцію населення.

– Забудовник вирішив зайнятися свавіллям та не домовлятися з місцевою владою. Андрій Садовій «розсердився» і три роки витратив на суди, щоб влаштувати показове покарання. Раніше також зносили будинки, це залежить від кількості поверхів. На рівні початку третього, то в Києві зносили взагалі без судів. Відомий забудовник Анатолій Войцеховський навіть не ризикнув виступити проти і подати в суд про незаконність знесення його нерухомості. Був випадок, коли Київському Патріархату знесли пару поверхів патріаршої резиденції, коли вони побудували більше, ніж їм дозволили. Всі ці знесення будинків завжди бувають в один і той же час – під час передвиборної компанії. У Києві зносили перед місцевими виборами у 2015 році, – каже експерт у сфері будівництва Георгій Могильний.

Андрій Садовий зі своєю партією планують знову потрапити до Верховної Ради України. Цілком можливо припустити, що це було показове знесення, щоб показати ефективність місцевої влади.


Рекомендувати цей матеріал