Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1558511255


22.05.2019 | ХПГ-інформ
Впровадження норм європейського права

Європейський суд застосував Правило 39 щодо іноземної громадянки

   

ЄСПЛ зобов’язав уряд України не висилати іноземну громадянку А. на батьківщину, адже там на неї вірогідно чекає ув’язнення, катування і неналежне поводження. Таке рішення  Європейський суд з прав людини ухвалив за заявою юриста ХПГ Василя Мельничука.

Правило 39 Регламенту ЄСПЛ закріплює можливість звертатися із заявою про застосування термінових заходів реагування на триваюче порушення прав людини. Його застосовують у випадках, коли є реальна загроза життю та здоров’ю людини.

Посвідку на тимчасове проживання пані А. було скасовано. Василь Мельничук звернувся із заявою про забезпечення позову до одного з національних судів України. Але замість двох днів, суд розглядав цю заяву три місяці та в підсумку відмовив. Таке рішення було оскаржене до апеляційного суду. Але в очікуванні апеляції пані А. погрожувало примусове повернення на батьківщину.  

Слід зазначити, що ЄСПЛ дуже прискіпливо ставиться до дотримання вимог щодо заяв за Правилом 39. Європейський Суд застосовує процедуру лише у крайніх випадках, коли шкода, що може бути спричинена особі, є неминучою та дуже суттєвою.

Юристи Харківської правозахисної групи кожного року направляють не менше 3-4 заяв щодо застосування Правила 39 Регламенту Суду. Частина справ стосується призупинення екстрадиції активістів або опозиційних політиків до країн, які відомі «драконівськими заходами» щодо осіб, незгодних із діючими режимами.


Рекомендувати цей матеріал