MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: Балух припинив голодування, оскільки його вимоги виконалиРФ: Політв’язень Балух знову оголосив голодуванняРФ: Балуха знову тримають у карцеріРФ: Новини про умови утримання і стан здоров’я Володимира БалухаРФ: Балуха перевели до тюремної лікарніФСВП Росії вважає Балуха громадянином РФРФ: Балуха продовжують утримувати в ШІЗО колоніїКрим: Суд збільшив Балуху час перебування в колоніїРФ: У колонії не прийняли передачу для Володимира Балуха (ОНОВЛЕНО)РФ: Володимир Балух перебуває в колонії в місті Торжку Тверської областіРФ: Володимира Балуха тримають у карцері СІЗОРФ: Володимир Балух перебуває у СІЗО у ТверіВолодимир Балух «знайшовся» у ЯрославліВолодимира Балуха для подальшого відбування покарання етапують до Тверської області РФРФ: Володимира Балуха етапували з Краснодара в невідомому напрямкуКрим: Володимира Балуха етапували до російського КраснодараКрим: Балух не проситиме про помилуванняКрим: Володимирові Балуху відмовили в УДЗКрим: Захист Балуха подав прохання про УДЗКрим: Балуха перевели з карантину до тюремного бараку

Опубліковано відеозапис бійки в ІТТ, за яку Балух отримав другий термін

08.07.2019   
ХПГ-інформ
Після того, як керівник ізолятора Ткаченко заявив, що Балух нібито його побив, проти українського активіста порушили другу кримінальну справу. Інцидент стався у 2017 році. Балуха визнали винним і за цим епізодом.

Сайт проєкту «Крым.Реалии» опублікував відеозапис з камер спостереження в Роздольненському ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ), на якому зафіксований момент конфлікту між Володимиром Балухом та колишнім начальником ІТТ Валерієм Ткаченком. Інцидент стався у 2017 році.

Після того, як Ткаченко заявив, що Балух нібито його побив, проти українського активіста порушили другу кримінальну справу. Як передає видання, відеозапис з камер спостереження долучили до матеріялів справи.

«Там абсолютно очевидно вбачається удар з боку Ткаченка в область спини Балуха. Після чого в Балуха виникла природна нормальна реакція: коли тебе б’ють ззаду, у тебе просто спрацьовує рефлекс. І він [Балух] махнув рукою», – каже про це адвокатка Ольга Дінзе.

Адвокатка Ольга Дінзе та Володимир Балух
(архівне фото: Антон Наумлюк, krym.org)

Видання нагадує, що другу кримінальну справу проти Балуха порушили в серпні 2017 року за обвинуваченням тодішнього керівника ІТТ В. Ткаченка, який стверджував, що Балух на нього напав під час ранкового обходу. Балух свідчив у суді, що якраз Ткаченко кілька разів ударив його у присутності інших співробітників. Проте Балуха визнали винним і за цим епізодом.


Нагадаємо, хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що він вивісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні.

19 березня 2018 року, перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки та 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці». Пізніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування, яке тривало більш ніж 200 днів. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха внаслідок голодування є підозри на виразку та панкреатит.

5 липня 2018 року підконтрольний московській владі Роздільненський районний суд Криму засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тис. рублів за сукупністю двох кримінальних справ – про зберігання боєприпасів і про дезорганізацію роботи ІТТ.

3 жовтня 2018 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

З 29 березня цього року Балух перебуває у виправній колонії в місті Торжку Тверської области Російської Федерації (ФКУ ИК-4 УФСИН России по Тверской области).

Правозахисний центр «Меморіял» вважає Володимира Балуха політв’язнем.

 Поділитися