Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1572435425


30.10.2019 | ХПГ-інформ
Міжнародна політика і права людини

Крим: До війська РФ відправили ще 150 призовників

   

У Сімферополі пройшла церемонія відправки 150 призовників до російського війська. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии».

Кримські призовники. Фото: Міноборони РФ

У зв’язку з цим фактом Кримська правозахисна група (КПГ) нагадала, що призов кримчан до війська Російської Федерації «брутально порушує норми міжнародного гуманітарного права».

«Проведення призову жителів окупованих територій до війська держави-окупанта, а також пропаганда служби у ЗС РФ, що не припиняється на території Криму, порушує ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення призваних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції», – цитує видання повідомлення КПГ.

Як сказав почесний гість церемонії, заступник голови підконтрольного Москві кримського парламенту Юхим Фікс, «служба у збройних силах Росії – це гарна школа мужности й самостійности», – передає «Крым.Реалии», посилаючись на сайт парламенту Криму.

Російський військовий комісар Криму Олег Єрмилов стверджує, що після окупації до російського війська призвали більш ніж 16 тисяч кримчан. За відомостями члена КПГ Олександра Сєдова з 2014 року до російського війська призвали 18,9 тисяч кримчан, а станом на 30 вересня ухвалено 72 вироки за ухилення від військової служби.


Рекомендувати цей матеріал

коментарі