MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Сервер Мустафаєв: суд і тюремники змушують в’язнів щоденно голодуватиКримчанин Сервер Мустафаєв визнаний в’язнем сумлінняРФ: Умови утримання Мустафаєва в СІЗО Краснодара адвокатка називає «тортурними»Крим: Підконтрольний Кремлю суд визнав арешт Мустафаєва правомірнимКрим: Експертиза нібито виявила сліди ДНК Бекирова на пакованнях набоїв та вибухівкиКрим: Хворого активіста Едема Бекирова залишили в СІЗОКрим: Бекирова перевели до медчастини СІЗОКрим: Стан Едема Бекирова не кращаєКрим: Едем Бекиров заявив, що умовами тримання в СІЗО відверто принижують його людську гідністьКрим: Едема Бекирова тримають у неналежних умовахКрим: Едема Бекирова повернули до СІЗОКрим: Активіста Бекирова вивезли з СІЗО до лікарніДеякі кримські події останніх днівКрим: «Тримання в ізоляторі – повільне вбивство»Крим: Асана Чапуха терміново госпіталізували (ОНОВЛЕНО)Крим: у Кязіма Аметова погіршився стан здоров’яКрим: Асану Чапуху змінили запобіжний західКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)Крим: Олександра Стешенка засудили до 2 років позбавлення воліКрим останнім часом (15.05.–22.05.2018)

РФ: Мустафаєву та Аметову не надають медичної допомоги

21.03.2020   
ХПГ-інформ
Сервер Мустафаєв, який через поганий стан чекав початку засідання лежачи, подав до суду клопотання з вимогою викликати лікарів і провести необхідні аналізи, у тому числі й на коронавірус. Безрезультатно.

Двом фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Серверу Мустафаєву та Ернесу Аметову, яких судять у російському Ростові-на-Дону, уже більше за два тижні не надають жодної медичної допомоги. Про це вчора, 20 березня, повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Російська влада в умовах оголошеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я пандемії коронавірусної інфекції вже більше двох тижнів не надає жодної медичної допомоги незаконно утримуваним громадянам України Серверу Мустафаєву та Ернесу Аметову», – написала Денісова у фейсбуку.

Як повідомляє Уповноважена, попри явні ознаки респіраторного захворювання (підвищену температуру тіла, сильний головний біль, кашель та загальну слабкість) кримських татар привезли до Південного окружного суду на чергове слухання.

«Попри те, що Сервер Мустафаєв подав до суду клопотання з вимогою викликати лікарів, аби провести необхідні аналізи, в тому числі і на коронавірус та встановити точний діагноз стану його здоров’я, медична допомога громадянину України так і не надається», – написала Уповноважена.

Вона закликала російського омбудсмена Тетяну Москалькову вжити негайних заходів: забезпечити проведення кваліфікованої діагностики та надання необхідної лікарської допомоги.

Раніше повідомлялося, що Мустафаєва доставили до суду з підвищеною температурою та кашлем. Зі слів адвоката Олексія Ладіна, кримчанин чекав початку засідання лежачи.

На початку березня Л. Денісова опублікувала листа Сервера Мустафаєва, у якому той розповів про умови тримання у російському СІЗО.

Мустафаєв написав тоді, що через вельми щільний графік судових засідань («засідань 4–5 днів на тиждень, 18–21 день на місяць») в’язні позбавлені можливости отримувати медичну допомогу, відвідувати лазню, отримувати посилки й передачі. Також через це немає прогулянок на свіжому повітрі. У судові засідання обвинувачених вивозять о 07:20 ранку, а в камери вони повертаються о 20–21 годині вечора й не мають можливости отримувати повноцінне гаряче харчування, «що погіршує й без того слабий імунітет». Під час вивезення на суди харчування, яким забезпечують в’язнів, не враховує релігійних потреб мусульман (містить свинину), часто продукти прострочені.

Мустафаєв наголосив у листі, що прокурор, який підтримує обвинувачення, «не реагує на наші численні скарги на тортурні умови і ставлення ФСВП {Федеральна служба виконання покарань РФ –ФСИН, Федеральная служба исполнения наказаний} і суду РФ, які змушують нас щоденно примусово ГОЛОДУВАТИ!»


Нагадаємо, у жовтні 2017 року російські силовики арештували шістьох жителів Бахчисарая – Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва та Ернеса Аметова. ФСБ РФ привинює їм участь у забороненій у РФ та окупованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

21 травня 2018 року у Криму затримали координатора «Кримської солідарности» Сервера Мустафаєва та мешканця села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Обвинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

У грудні 2018 року Мустафаєва помістили до Кримської республіканської клінічної психіатричної лікарні № 1, щоби «дати висновок про його осудність чи неосудність», де він перебував близько місяця.

Певний час Мустафаєва утримували у двомісній камері Сімферопольського СІЗО площею 6 кв. метрів разом із інвалідом I групи Едемом Бекировим, якого обвинувачували в незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів, а у вересні 2019 року повернули в Україну під час обміну утримуваними особами. «Він (Мустафаєв – ред.) доглядає тяжкохворого Бекирова, який весь час перебування в СІЗО жодного разу не був у лазні, оскільки не може самостійно пересуватися», – повідомив тоді адвокат Мустафаєва Сергій Легостов.

Адвокатка Ліля Гемеджі після відвідання Мустафаєва в СІЗО Краснодара наприкінці жовтня 2019 року назвала умови його утримання «тортурними». «Камера, у якій утримується мій підзахисний – чотири квадратні метри. Після мого попереднього відвідання Сервера тримають там не одного, до нього помістили ще одного слідчо-арештованого, і, відповідно, на кожного з них припадає по два квадратні метри, це з урахуванням поставлених ліжок, з урахуванням так званого санвузла, причому не обгородженого, з урахуванням раковини, і столика, на якому вони повинні обідати», – розповіла Гемеджі.

У листопаді 2019 року «Amnesty International» визнала Сервера Мустафаєва в’язнем сумління.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися