Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1593503751


30.06.2020 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

Крим: Російський суд залишив вирок у ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір» чинним

Графіка з сайту krymr.org (Євген Чак, RFE/RL)
   

25 червня Військовий апеляційний суд міста Власихи (Московська область, РФ) залишив чинним вирок шістьом фігурантам ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Нагадаємо, 12 лютого 2016 року після масових трусів і затримань підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя арештував Енвера Бекірова, Вадима Сірука, Мусліма Алієва та Емір-Усеїна Куку – їх обвинуватили в участі в «Хізб ут-Тахрір». 18 квітня 2016 року затримали Рефата Алімова та Арсена Джеппарова.

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (Російська Федерація) засудив кримчан до різних термінів позбавлення волі в колонії суворого режиму: Мусліма Алієва – до 19 років, Інвера Бекірова – до 18 років, Емір-Усеїна Куку – до 12 років, Вадима Сірука – до 12 років, Арсена Джеппарова – до 7 років, Рефата Алімова – до 8 років.

Правозахисний центр «Меморіял» у березні 2018 року визнав фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір політичними в’язнями.

У середині червня цього року міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» в’язнями сумління.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


Рекомендувати цей матеріал