Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=946420307


29.12.1999
Вибори

Прес-реліз Коаліції українських громадських організацій «Свобода вибору»

   

У прес-конференції взяли участь члени координаційної ради Коаліції: Владислав Каськів, директор Центру розвитку комунікацій, Ілько Кучерів, директор фонду «Демократичні ініціативи», Сергій Набока, президент Українського Медіа клубу, Олег Павлишин, Голова правління центру «Діалог», Ігор Попов, Голова правління Комітету виборців України, Сергій Таран, віце-президент Інституту масової інформації, Микола Томенко, директор Інституту політики.

Коаліція громадських організацій «СВОБОДА ВИБОРУ» створена у зв’язку з виборами Президента України у жовтні 1999 року. Мета новоствореного об’єднання — сприяти якомога більшій демократизації та відкритості виборчого процесу. Коаліція наголошує на надзвичайній важливості виборів Президента 1999, результати яких визначать політичний та економічний вектор розвитку держави та її місце у міжнародній спільноті.

Вона ставить за мету провести загальноукраїнську кампанію, котра сприятиме чесним і справедливим виборам, усвідомленню громадянами важливості особистого вибору та відповідальності за власне майбутнє, а також майбутнє своїх нащадків.

Серед основних напрямків діяльності коаліції: просвіта виборців стосовно нового виборчого законодавства, об’єктивне висвітлення перебігу виборчого процесу у засобах масової інформації, залучення громадян до активної участі у виборах, аналітична обробка інформації про перебіг і результати виборчої кампанії.

Маючи попередній досвід праці у виборчих кампаніях, учасники коаліції переконані, що активізувати участь громадян у виборах можливо лише за плідної та узгодженої співпраці громадських організацій України. Виходячи з досвіду розрізненої діяльності попередніх виборчих об’єднань (Прес-центрів «Вибори-94», «Вибо-ри-98», Національної програми «Свобода вибору» тощо), ініціатори створення коаліції мають на меті підчас нинішньої виборчої кампанії працювати скоординовано, втілити спільну Програму дій.

Коаліція дотримуватиметься принципу позапартійності, уникатиме будь-якої упередженості та агітації, утримуватиметься у публічних виступах та заявах від політично забарвлених оцінок. Жодна організація не оголошуватимете про підтримку того чи іншого кандидату на пост Президента.

На сьогодні Декларацію про створення коаліції підписали 63 організації з 14 областей України.

Коаліція є відкритою інституцією, що закликає громадські організації, донорські та комерційні структури взяти участь у здійсненні спільної Програми дій і всіляко сприяти демократичному проведенню Президентської виборчої кампанії в Україні.

По довідки про Коаліцію «СВОБОДА ВИБОРУ» звертайтесь до координаторів:

Попов Ігор, тел.2163595

Кучерів Ілько, тел.4636511

факс: 2166492

Рекомендувати цей матеріал