Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=946468573


29.12.1999
Нові видання

«ПУСТЬ ОСТАЕТСЯ МОЯ БОЛЬ — НЕ НАДО УТЕШАТЬ, КОГДА НА РАНЫ СЫПЯТ СОЛЬ, НЕ СТОИТ ОБЛЕГЧАТЬ»

   

У видавництві «Сфера» за сприянням Єврейської Ради України, Ради Національних товариств України вийшов з друку спецвипуск наукового і документального часопису «З архівів ВУЧК — ГПУ — НКВД — КГБ». У цьому спецвипуску на основі унікальних документів і раніш недоступних для дослідників документів НКВД-МГБ висвітлено історію фабрикації і трагічні наслідки справи Єврейського антифашистського комітету (ЄАК). Жертвами цієї справи стало чимало відомих єврейських діячів з України.

Вперше надруковано спеціальні повідомлення МГБ УРСР, що дозволяють відтворити механізм репресивних акцій, які вписувались у загальну політичну кампанію боротьби з «безрідним космополітизмом».

Наведені документи з архівних кримінальних справ І.Співака, Н.Забари, Й.Бухбіндера, І. Кіпніса та Ю.Лойцера.

Окремим розділом надані спогади та роздуми стосовно ціх трагічних подій історії.



У тому ж видавництві «Сфера» вийшов з друку третій том видання «Остання адреса. До 60-річчя соловецької трагедії». Цей том виданий за підтримки Фонду Фрідріха Еберта.

У цьому виданні проаналізовано матеріали тюремних справ соловецьких в’язнів, засуджених за протоколами №№ 134. 198, 199 та 303 засідання Особливої трійки Управління НКВД Ленинградської області, серед, якіх було багато відомих українців, розстріляних у пустоші Койранкангас під Токсово.

Окремим розділом надані уривки із спогадів про пережите у соловецькому таборі із книг Семена Підгайного «Українська інтелігенція на Соловках. Спогади 1933-1941 рр.»

Надзвичайна важливість такого роду досліджень і видань диктується чималою мірою і тим, що розмова про складні проблеми минулого потребує, перш за все, створення серйозної документально-джерельної бази.


Рекомендувати цей матеріал