Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=946488504


29.12.1999
Вибори

УКРАЇНА: УПЕРЕДЖЕНА ВИБОРНА КАМПАНІЯ

   

Страсбург, 12.10.99 — «Висвітлення передвиборної кампанії державними мас-медіа в Україні видається значно упередженим на користь діючого Президента», — зазначили після свого візиту в Україну п. Т. Келам та па-ні X. Северинсен, співдоповідачі Парламентської Асамб-леї Ради Європи по Україні. Цей візит, що мав на меті з’ясування фактів, продовжувався з 4 по 6 жовтня у рамках передвиборної президентської кампанії.

«Більш того, незалежні мас-медіа, які висловлюють критичні зауваження на адресу Президента Леоніда Кучми, піддаються численним проявам тиску з боку дер-жавної влади (податкової та санітарної інспекцій, а також інспекції пожежного нагляду), які можуть доходити навіть до накладання арешту на банківські рахунки та призупинення виходу їхніх видань», — підкреслюють співдоповідачі.

Візит співдоповідачів по Україні Комітету з дотримання зобов’язань державами — членами Ради Європи був відповіддю Парламентської Асамблеї на звернення, яке було подане чотирма кандидатами в Президенти і підтримано українською делегацією в Асамблеї. В зверненні йшлось про серйозні порушення правил проведення кампанії, свободи преси та рівного доступу кандидатів до засобів масової інформації.

Після обговорень з кандидатами та представниками різних політичних партій, преси та громадянського суспільства, співдоповідачі зібрали інформацію, що дає підстави для занепокоєння, яке висловлене у зверненні чотирьох кандидатів.

Співдоповідачі наголосили на тому, що вільна та справедлива передвиборна кампанія є необхідною передумовою демократичних виборів.

Вони нагадали Президентові Кучмі про звернення до українського Парламенту від 28 червня 1994 року, в якому він закликав до проведення вільної та справедливої передвиборної кампанії у році.

Зі свого боку, п. Келам та пані Северинсен закликали Президента Кучму зробити все, що в його силах, для забезпечення того, щоб протягом часу, який за-лишається до дня виборів, кандидатам був гаран-тований рівний доступ до мас-медіа, та щоб тиск, який здійснюється на незалежні засоби масової інформації, був припинений, зокрема, шляхом введення мораторію на різні види інспекцій до другого туру голосування.


Рекомендувати цей матеріал