Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=977859303


26.12.2000 | Сергiй Федоринчик, керівник інформцентру УЕА "Зелений світ"
Вибори

Арешти почалися.

   

10 грудня пізно ввечері арештували міського голову м.Василькова (Київська обл.) Валерiя Поповича.

Головна причина арешту - позиція міського голови на останніх президентських виборах в Українi.

Підтвердженням цього є наполегливі вимоги керiвникiв Київської області до Валерiя Поповича добровiльно подати у відставку. "Ти не наш чоловік - ти "морозiвець", якщо не напишеш заяви, то ми тебе посадимо". Ці слова міський голова чув неодноразово протягом останнього місяця.

Вчора це сталося, мера арештували i "привід", без сумніву, був знайдений. Зловживання службовим становищем, корупція, хабарництво, на кінець згвалтування - випробувані методи із арсеналу прийнятих для боротьби з політичними опонентами.

Прес-служба Асоціації міст України

Це повідомлення з дуже впливової громадської організації - Асоціації міст України - надійшло в суботу 11.12.99 увечері.

Асоціацію міст раніше очолював учасник Канівської четвірки мер Черкас Володимир Олійник. Якщо я не помиляюся, він пішов після виборів у відставку, щоб не ускладнювати долю Асоціації міст. Новим Головою Асоціації було обрано (майже одноголосно) мера Києва Олександра Омельченка.

Але без "ускладнень" для деяких мерів, викликаних симпатіями на минулих виборах не до "головного" кандидата, не обходиться. Якщо вже така поважна органiзацiя, складена з дуже врівноважених людей (лише такі витримують роботу мером!) хвилюється з приводу пiслявиборчих санкцій, то справи серйозні. Є підстави для занепокоєння долею демократії в Україні.

20 січня 2000 р. я подзвонив в Асоціацію міст i запитав щодо подальшої долі міського голови Василькова. Мені відповіли, що його справою для об’єктивності займалася Чернігівська, а не Київська міліція, i дійшла висновку про відсутність вини. Мер нині на свободі.

На мою думку, благополучному завершенню цієї справи сприяла активна позиція Асоціації міст України.


Рекомендувати цей матеріал