Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=977935640


27.12.2000 | О. Свєтіков, м.Сєвєодонецьк
Хроніка

Сєвєродонецька міська влада проти своєї дострокової відставки

   

23 серпня о 16 годині більш ніж 200 сєвєродончан, переважно похи-лого віку, зібралися на площі Перемоги, щоб провести збори щодо ініці-ювання референдуму про дострокове припинення повноважень міського го-лови та міської ради. Поруч з місцем проведення зборів (про які місь-кий голова був повідомлений ініциаторами за 10 днів) одночас зібралася ще одна група людей, серед яких переважали вчителі, лікарі, працівники закладів культури, комунальної сфери. Тобто люди, що отримують зарпла-ту з міського бюджету. Привели їх сюди безпосередні керівники — дирек-тори шкіл, головний лікар міста Маслов, начальник відділу культуру Ті-шакова. А очолювали — перший заступник міського голови О.Моісеєнко та секретар міської ради М.Талдонов. До речі, тут вже були списки учас-ників, і ініциаторам було запропоновано прийняти їх замість реєстра-ції. А Моісеєнко вимагав зареєструвати як учасника його особисто.

Як тільки збори почалися, «виконкомівська» група, під проводом Мо-ісеєнко та Талдонова фактично їх зірвала. Інтелігенція, що в інший час навчає дітей і лікує хворих, легко перекричала та пересвістала ветера-нів, вимагаючи обрати головою зборів не О.Новохатського, що був запро-понований ініциаторами, а директора комунального підприємства «Тепло-комуненерго» Ю.Головка. Під ці крики Головко проштовхався на трибуну, і почав кричати в мегафон, заважаючи говорити ініциаторам.

Зрозумівши, що провести збори однаково не дадуть, голова ініціативної групи О.Махортов оголосив їх закритими. Що настільки _обрадувало присутніх бюджетників, що вони швидко розійшлися. На площі залишились лише розгублені люди, які дійсно хотіли здійснити своє волевиявлення.

Скориставшись цим, ініціатори вже через 5 хвилин оголосили, що збори продовжуються, і далі провели їх згідно з законом, без суттєвих порушень. Головою було обрано позапартійного ветерана О.Новохатського,а учасники майже одноголосно підтримали пропозицію О.Махортова про до-цільність проведення референдуму про дострокове припинення повноважень міського голови В.Грицишина та міської ради, і обрали ініціативну групу для збору підписів виборців. Причина недовіри міській владі, що була проголошена на зборах — це прийняття радою рішень, що порушують закони України і законні права громадян, і злісне невиконання В.Грицишиним судових постанов, що вимагали ці рішення відмінити.

До речі, це вже друга в цьому році спроба ініціювати такий референдум в Сєвєродонецьку — 13 лютого провести його постановили збори, в яких прийняло участь майже 600 мешканців міста. Тоді міський голова не визнав результати зборів і не зареєстрував ініциативну групу. Навряд чи він зробить таке і тепер.

PS: Луганське обласне відділення Всеукраїнської громадської орга-нізації «Комітет виборців України» звернулося в комітет з місцевого са-моврядування Верховної ради України і в Генеральну прокуратуру України з проханням надати правову оцінку тому, що відбулося в Сєвєродонецьку 23 серпня, і встановити можливу відповідність О.Моісеєнко згідно зі ст. 129(1), 165 Кримінального кодексу України.

Рекомендувати цей матеріал