пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
19.12.2001 | Олекса Лівінський, м.Львів
Свобода вираження поглядів

Журналісти закликають до дотримання етичних норм

   

Закарпатські журналісти на львівській конференції "Журналісти західних областей України" провели в суботу у Львові конференцію, яку скликала нещодавно утворена в столиці Комісія з журналістської етики, заснована громадською організацією "Хартія-4". У комісію увійшли провідні українські майстри пера і мікрофона: Микола Вересень, Володимир Мостовий, Михайло Батіг, Сергій Рахманін, Степан Курпіль та інші. Головна мета цієї ініціативи - дотримання норм журналістської етики на місцях у період виборчої кампанії.

Для цього Комісія закликала усіх українських журналістів підписати Звернення "Журналісти - за чисті вибори". У документі викладені основні етичні принципи, якими слід керуватися під час виборчих перегонів. На сьогодні Звернення підписали понад 200 журналістів. Серед них і закарпатські працівники мас-медіа - Віталій Жугай, Юрій Клованич, Олександр Гаврош та інші. Деякі учасники конференції сприйняли ініціативу як противагу діючій Спілці Журналістів України і виступили з її гострою критикою, однак ініціатори будь-які "антиспілчанські" настрої відхиляють. Це, зокрема, підтверджується членством у комісії Ігоря Лубченка, Голови СЖУ.

Ініціатива першочерговим своїм завданням бачить розширення регіональної мережі, для чого проводитиме виїзди в окремі області. Однією з перших стане, очевидно, Закарпатська, де представники комісії мають намір зустрітися з місцевими журналістами та представниками органів місцевого самоврядування. Головною ж метою діяльності комісії є надання їй юридичних повноважень у сфері дотримання засобами масової інформації етичних норм. Це б дозволило суттєво зменшити тиск представників місцевої влади (виконавчої, судової, правоохоронних органів) на ЗМІ та надало б можливість журналістам самим з’ясовувати, наскільки їхні вчинки відповідають етичним нормам та букві закону. До речі, подібні комісії ефективно діють у північноєвропейських країнах. Вони мають першочергове право розглядати претензії до ЗМІ, надавати і відбирати прес-карту - своєрідний професійний атестат журналіста. Саме тому в цих країнах вкрай мала кількість судових позовів до газет та телерадіокомпаній.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль