пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200129
19.12.2001 | Володимир Притула, Сімферополь

В Криму проти регіонального чиновника порушено карну справу за погрози журналісту

   

Офіційні особи Прокуратури Криму підтвердили, що проти сакського міського голови Володимира Швецова, який погрожував місцевому журналісту, порушено карну справу. Це перший у Криму випадок, коли перед високопоставленим чиновником виникла загроза відповідальності перед законом за утиски преси.

Ми вже повідомляли про скандал, який вибухнув у Криму довкола оприлюднення Кримською Асоціацією вільних журналістів авдіозаписів, зроблених кореспондентом однієї із регіональних газет у місті Саки Михайлом Шишлянниковим, з погрозами на його адресу з боку сакського міського голови, комуніста Володимира Швецова. Чиновник, якому не сподобалися критичні публікації пана Шишлянникова, пообіцяв журналісту „покалічити“ його, „заморити голодною смертю“ і врешті — „знищити“. Тоді ж Михайло Шишлянников звернувся до правоохоронних органів за захистом.

Як повідомив Радіо „Свобода“ керівник прес-служби кримської прокуратури Анатолій Титарчук, в результаті проведеної перевірки встановлено, що в статті Михайла Шишлянникова від 17 липня нинішнього року справді є критичні зауваження стосовно мера м. Саки, а на селекторній нараді 20 липня Володимир Швецов погрожував журналісту фізичною розправою і нецензурно висловлювався на його адресу. У зв’язку з цим кримінальну справу порушено за ознаками злочину, що підпадає під статтю 129 Кримінального Кодексу України — „Погроза вбивством“.

Оскільки згадані дії за участі сакського мера і журналіста відбувалися до 1 вересня, то, як вважає прокуратура, вони не підпадають під статтю 171 нового Кримінального Кодексу, що кваліфікує їх як „переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків і за критику“. Втім Михайло Шишлянников каже, що достатньо й інших його положень, аби поставити місцевих чиновників на місце. Журналіст також має намір довести у суді, що погрози з боку сакського мера були дійсними і після 1 вересня, тобто, після того, як набрав чинності новий Кримінальний Кодекс України.

Тим часом Володимир Швецов стверджує, що ніколи не погрожував Михайлу Шишлянникову, погано його знає, не зустрічався і телефоном з ним не розмовляв. За словами мера-комуніста, весь цей скандал — це підступи його політичних конкурентів, а також місцевих кримінальних угруповань. Але як би там не було, триває розслідування, в якому беруть участь і служба безпеки, і міліція. Якщо справа дійде до суду, то це стане першим в Криму, а може й в усій Україні, випадком, коли чиновник такого досить високого рівня притягатиметься до відповідальності за утиски преси.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль