пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200128
19.12.2001 | Людмила Кучеренко, м.Полтава

Без табу про свободу преси

   

На початку цього тижня представники громадської організації „Хартія-4“, — серед засновників її — такі відомі журналісти як Микола Вересень, Юлія Мостова, Тарас Кузьмів, прибули на запрошення Полтавського обласного медіа-клубу, і провели у Полтаві низку заходів, спрямованих на підтримку регіональної преси.

Адже ситуація зі свободою преси на Полтавщині критична: за результатами незалежних досліджень за цим показником вона посідає в Україні третє місце знизу.

Київські журналісти зустрілися з активом медіа-клубу, від яких з перших вуст довідалися про чисельні утиски недержавних ЗМІ і журналістів. А у вівторок понад 60 представників мас-медіа області на семінарі мали можливість поспілкуватися з суддею Верховного Суду України Віктором Кривенком, керівником секретаріату парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Василем Іваниною, популярним ведучим каналу ԩ+1“ Миколою Вереснем, адвокатом з Дніпропетровська Тетяною Котюжинською, видавцем черкаської газети „Антена“ Валерієм Воротніковим, представником ОБСЄ Гізо Грдзелідзе, директором програм для ЗМІ Міжнародного Фонду „Відродження“ Оксаною Волошенюк. Отримана під час семінару інформація, поради фахівців, безумовно, допоможуть полтавським журналістам у відстоюванні своїх прав.

Неприємною ж особливістю візиту „Хартії-4“ до Полтави, зазначив Микола Вересень, стало те, що на відміну від Криму, Луганська і Черкас, де з представниками журналістської правозахисної організації зустрічалися перші особи областей і міст, полтавський губернатор Є.Томін та полтавський мер А.Кукоба, офіційно не відмовившись спільно обговорити ситуацію зі свободою слова в регіоні, чомусь побоялися зустрітися з киянами, про що було повідомлено вітчизняні та зарубіжні інформагентства, адміністрацію Президента. Сам же цей факт красномовно ілюструє ставлення місцевої влади до проблем мас-медіа на Полтавщині.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль