пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.12.2001
Оголошення

Для тих, хто цікавиться витоками благодійництва, громадської відповідальності та ролі приватного сектору в загальному добробуті

   

В кінці 19-го та на початку 20-го століття Сполучені Штати Америки стикнулись з таким соціальним явищем як поява олігархів, їх стрімке збагачення та різке зубожіння населення. Практика вирішення соціальних проблем, що ґрунтувалась на релігійних переконаннях та на розумінні поняття громадського обов’язку, в нових умовах себе не виправдовувала. Індустріалізація, нові засоби комунікації та політичні тенденції змінили традиційний ландшафт американського суспільства: його устрій, систему цінностей та індивідуальне світосприймання. США постали перед кризою не тільки економічною та соціальною — наростали тенденції загального невдоволення, що під впливом світового руху за справедливість з легкістю могли б перерости в революцію та зміну державного устрою.

Чому так не сталося, яку роль зіграли в цьому процесі олігархи, як формувалась система цінностей американського суспільства, і найголовніше — як філантропія практично слугувала задоволенню суспільних потреб — про все це та інше в історичній книзі Кетлін Д. Маккарті: NOBLESSE OBLIGE або СТАН ЗОБОВ’ЯЗУ?: Благодійність і культура філантропії в Чикаго, 1849-1929 рр.

Книга перекладена українською мовою Центром філантропів. З питань отримання книги звертатись до Центру філантропії.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль