пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200117
23.12.2001

Судове провадження по скарзі Ягоферова на рішення міської ради припинено

   

Як і прогнозували в ЛОВ ВГО КВУ, Донецький обласний суд не задовольнив скаргу Анатолія Ягоферова на рішення міськради, яким достроково припинено його повноваження міського голови.

При цьому судова ухвала не стосується законності чи незаконності прийнятого сесією рішення, а базується на суто процесуальних питаннях. Суд вважає, що Ягоферов не навів у скарзі, які саме його права громадянина України були порушені рішенням 24-ї сесії міськради. Доводи щодо порушення його прав як міського голови, суд не взяв їх до уваги, вважаючи, що з цих питань Ягоферов не є належним заявником. Бо на день звернення до суду він не був міським головою: його повноваження припинені за рішенням міської ради, і Ягоферов не звертався з позовом до суду про поновлення його на посаді луганського міського голови. Крім того, питання про порушення прав міського голови не входить до переліку прав, із яких може звертатися до суду міський голова згідно з п.15 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". У зв’язку з цим суд постановив ухвалою, що справа не підлягає розгляду у судах згідно п.1 ст. 227 ЦПК і закрив провадження по справі.

Анатолій Ягоферов уже заявив на прес-конфе

ренції, що оскаржить ухвалу Донецького обласного суду у Верховний суд у касаційному порядку, а в разі відхилення скарги — подасть позов про поновлення на роботі. Саме це пропонував йому зробити донецький суддя.

Наш прогноз: звичайно, судову справу Ягоферов виграє. Бо українська Феміда вже має відповідний прецедент — Верховний Суд України того року відмінив як незаконне аналогічне рішення Луганської міської ради зразка 1997 року, коли були припинені повноваження Олексія Данилова, і відбулося за такими само обставинами. Але виграшне для Ягоферова рішення буде прийняте не раніше весни 2002 року, коли виконання судового рішення про незаконність рішення міськради не буде мати ніяких правових наслідків. Справа за малим: трохи помарнувати час.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль