пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
23.12.2001 | Володимир Степанюк, м. Полтава
У недержавних організаціях

Рейтинг визначив кращих

   

Як уже повідомлялося, Асоціація громадських організацій Полтавщини вперше провела визначення рейтингу популярності серед представників преси та громадських організацій, що займаються захистом інтересів і прав громадян. А до таких організацій належать жіночі, дитячі, інвалідні, безробітних, ветеранів і т.д., адже вони захищають права й інтереси певних категорій і груп громадян. Та й логічно, щоб кращих з кращих "призначали" не у владних кабінетах за критеріями на кшталт ступеню особистої відданості й т.д., а визначали так, як це робиться в усьому демократичному світі.

Анкети були розповсюджені в осередках різних політичних партій, недержавних організаціях, засобах масової інформації, тобто, в опитуванні взяли участь люди свідомі, активні, поінформовані. Респондентам пропонувалося назвати десятьох журналістів та громадських діячів, які, на їхню думку, найактивніше працювали у 2000-му році. Причому, кожен без обмежень міг уписувати в графи анкети прізвища тих, хто, знову ж таки на його думку, заслуговує відзначення.

Результати рейтингу підбивалися за схемою, яка повністю виключала суб’єктивізм. Оскільки кожен респондент розміщував журналістів і громадських діячів на умовному п’єдесталі пошани з 10-ма місцями, а кожне місце оцінювалося у певну кількість балів, то залишалося лише підрахувати загальну кількість балів по кожному претенденту.

Усього було названо 26 прізвищ журналістів та представників громадських організацій. А рейтингова десятка журналістів-правозахисників і громадських діячів виглядає так:

1.Людмила Кучеренко — президент Полтавського медіа-клубу.

2.Зоя Коваленко — заступник керівника Центру правозахисту при Спілці ветеранів збройних сил у Полтавській області.

3.Тамара Просяник — головний редактор кременчуцької газети "Інформаційний бюлетень".

4.Анатолій Банний — редактор газети "Приватна справа".

5.Любов Калюжна — директор народного університету при культурно-просвітницькому товаристві інвалідів "Ірина".

6.Ганна Киященко — голова Полтавської філії Сус-пільної служби України.

7.Олексій Гавриков — голова обласного комітету "Правозахист".

8.Микола Кульчинський — голова обласної організації "Просвіта".

9.Григорій Бордюг — депутат Полтавської міськради.

10. Євген Мюллер — голова Полтавського від-ділення Комітету виборців України.

Хоча анкетування проводилося лише у Полтаві, були названі прізвища журналістів Віктора Козоріза з Миргорода, Ярослава Проця з Шишак, Ольги Оленіч з Кременчука та правозахисника Володимира Величка з Лубен. А це свідчить, що їхні добрі справи відомі далеко за межами їхніх міст і районів. Повною ж несподіванкою для оргкомітету рейтингу стало те, що ніхто жодного разу не згадав керівника "Родинного дому" Лідію Сафронову та голову Полтавської Спілки жінок "Чураївна" Вікторію Курилко, яку в березні на спільному святі Аграрної партії України і партії "Солідарність жінок України" було відзначено в номінації "громадський діяч". Це теж, погодьтеся, красномовний факт.

Асоціація громадських організацій Полтавщини має намір такий рейтинг популярності проводити щороку.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль