пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200110
23.12.2001

Втеча від життя

   

В ХХ столітті тисячі досліджень з’ясовували статистичний зв’язок між самогубствами та темпами індустріалізації, урбанізації, фемінізації, злочинності, міграції населення, середньою площею житла, цінами на хліб, каву та нафтопродукти, активністю сонця, рівнем радіаційного забруднення місцевості (в районі Семипалатинського ядерного полігона рівень самогубств протягом останніх 20 років утримається на рівні 20,5 випадки на 100 тисяч населення). Встановлено також, що у країнах,. де, в принципі зберігся споконвічний устрій патріархального життя, самогубства трапляються в 10-15 разів рідше, ніж у розвинутих країнах Європи, Північної Америки та Японії.

За останні десять років кількість випадків самогубства в Україні, на жаль, зросла (приблизно 1,7%). Зараз ми входимо в "п’ятірку" країн Європи з високим рівнем скоєння суїцидів. До професійних груп "суїцидальної небезпеки", в першу чергу, належать представники "вільних" професій (музиканти, художники, письменники), за ними йдуть лікарі, шахтарі і працівники правоохоронних органів. Такий розподіл професій можна вважати сталим для більшості країн світу. Це пояснюється, перш за все, специфікою їхньої діяльності — постійними стресами.

В світі існує Міжнародна асоціація запобігання самогубствам. За її рекомендацією, у багатьох країнах світу, зокрема в Україні, створюються аналогічні служби.

Тижневик "Політика і Культура", №13 (96), 2001 р.


Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль