пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200110
23.12.2001 | Дмитро Бородавка, м.Пирятин, Полтавська обл.

Право власності? Не для всіх.

   

Пирятинський м’ясокомбінат на Полтавщині був приватизований в липні 1995 року. Спільним рішенням організації орендарів та регіонального відділення Фонду Держмайна України, на базі м’ясокомбінату було створено Відкрите акціонерне товариство "Пирятинський м’ясокомбінат".

І відразу розпочалися метаморфози з майном. В акті № 113 від 23 жовтня 1998 року контрольно-ревізійного відділу в Пирятинському районі зазначено, що 53 члени орендного підприємства не отримали належної їм частки майна на суму 72 280 гривень. Натомість не члени товариства стали власниками акцій на суму 10 486 гривень. Прокуратура Пирятинського району згідно заяв акціонерів порушила кримінальну справу, яку згодом закрила.

Відстоюючи своє конституційне право на власність, акціонери зверталися до обласної і Генеральної прокуратури, органів МВД і СБУ, районної і обласної адміністрацій, до Верховної Ради, Уряду і Президента України. Про відчуження орендарів від частки майна, що належить їм по праву, та привласнення цього майна спритними ділками писала опозиційна преса. Але справедливість так і не відновлена.

Вже в цьому році на чергову заяву з приводу зловживань на ВАТ "Пирятинський м’ясокомбінат" прокурор району Геннадій Майданюк відповів, що в діях посадових осіб немає складу злочину.

Чи може бути гарантоване конституційне право громадян на власність при такій роботі органів державної влади, невід’ємним обов’язком яких є захист прав громадян?

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль