пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
23.12.2001 | Л.П.Тюрменко, м.Житомир
У недержавних організаціях

"Центр правової допомоги" в Житомирі

   

З листопада 2000 року у Житомирі працює громадська приймальня "Центр правової допомоги", яка надає безкоштовні юридичні консультації та іншу правову допомогу. Центр був створений на базі Житомирського обласного відділення "Міжнародного товариства прав людини — Українська секція" за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".

На даний час юристами "Центру правової допомоги" вже здійснено прийом більше 300 відвідувачів, які отримали правову допомогу: консультації, складання позовних заяв, скарг в різні державні заклади, надання інформаційної допомоги з діючого законодавства.

Найпоширенішою проблемою, з якою звертаються в центр, є недотримання власниками підприємств усіх форм власності законодавства про оплату праці. Але більшого нарікання викликає судово-виконавча служба, яка практично бездіяльна. Судові рішення по стягненню заборгованості по зарплаті, компенсаціям та іншим виплатам не виконуються протягом 2 — 3 років.

Велика кількість громадян звертається зі скаргами на правоохоронні та судові органи. Більшість звернень стосується тяганини та необгрунтованих рішень вказаних установ. Цей факт вказує на порушення прав громадян на справедливий судовий та правовий захист своїх законних прав та інтересів.

Відвідувачі прибували майже з усіх районів Житомирської області. Не дивлячись на те, що "Центр правової допомоги" працює не так вже й давно, але знають про нього по всій області.

З районів області звертаються про порушення або невірне застосування земельного законодавства при приватизації землі. Скаржаться на відсутність або брак офіційної інформації про порядок приватизації, відсутність інформації про свої права як власників земельних паїв, що в свою чергу призводить до можливості зловживань з боку посадових осіб при приватизації та розподілі землі.

Крім вищевикладеного, майже 70% відвідувачів взагалі не знають своїх прав при зверненні до органів влади та обов’язків державних службовців.

У цілому, підсумовуючи, можна виділити декілька напрямків суспільного життя, в яких відбувається більша кількість порушень прав громадян: трудове законодавство, правоохоронний і судовий захист, сфера соціального захисту і забезпечення та набуття громадянами права власності на землю.

На сьогодні "Центр правової допомоги" довів, що є вкрай необхідною структурою, і це вочевидь. В ситуації, що склалася в Україні, малозабезпечені верстви населення не в змозі отримати кваліфіковану правову допомогу та інформацію. Адже юридична допомога надається на платній основі і досить дорого коштує, що може дозволити собі не кожен пересічний громадянин, а тим більше пенсіонер, безробітний та представники інших категорій малозабезпечених громадян.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль