пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
23.12.2001 | Антон Грицишин, м. Тернопіль
Політика і права людини

На мітинг — за рознарядкою

   

Що й казати, схоже, що над нашим краєм, у якому вже майже десять років тому урочисто проголосили вільне демократичне суспільство, повіяли відчутні вітри з минулого. Від "компетентних" осіб все частіше доводиться чути про те, що останнім часом у нас розвелася анархія, яка, мовляв, заважає нам нормально жити і працювати, заклики до необхідності "залізною рукою" наводити дисципліну і порядок, невдоволення тим, що дехто "багато собі дозволяє". На думку прихильників жорстокої дисципліни, не можна далі миритися з подібними явищами і треба вже наводити порядок.

Зрозуміло, вимагати від громадян дотримання законних обов’язків і загальноприйнятих норм співжиття необхідно. Тим більш в демократичному суспільстві, в якому такі норми чітко регламентуються чинним законодавством. Інша справа, яким чином домагатися їх виконання, не порушуючи при тому прав і законних інтересів громадян.

Мало було того, що саме у Тернополі був виданий наказ міського управління освіти № 354 "Про систему щоденного інформування управління освіти Тернопільської міської влади". Та з’явилася ще одна новація міської влади: на сумнозвісний мітинг, який був зібраний 10 січня на захист чи то референдуму "за народною ініціативою", чи то на захист влади Президента, керівництво міського управління освіти видало розпорядження щодо обов’язкової явки на мітинг 20 осіб від кожної школи. Це викликало природне обурення педагогів. На яких підставах працівників учбових закладі в робочий час змушують брати участь у політичних заходах, які не мають нічого спільного з навчальним процесом?

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль