пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200228
16.12.2002

Рада Європи опублікувала звіти про періодичні візити Європейського Комітету по запобіганню катуванням та жорстокому поводженню у 1998, 1999 та 2001 роках

   

9 жовтня Рада Європи обнародувала у Страсбурзі три звіти, про періодичні візити Європейського Комітету по запобіганню катуванням та жорстокому поводженню у 1998, 1999 та 2001 роках. В них відзначається, що українські пенітенціарні установи переповнені, погано забезпечені матеріально і не досить обладнані для боротьби з туберкульозом. Ці звіти обнародуються за згодою та з додатком коментарів української держави. Звіти Європейського комітету про запобігання катувань (рунтуються на основі трьох виїзних місій протягом 1998, 1999, 2000 р.р. Після відвідування українських ізоляторів попереднього утримання, в’язниць, психлікарень і гауптвахт європейські експерти зібрали чимало свідчень про погане поводження стосовно затриманих і засуджених, зокрема про численні побиття, до яких прибігали співробітники правоохоронних органів.

Зокрема, звіти Ради Європи констатують, що затриманих нерідко б’ють руками, ногами або кийками, а також перекривають кисень за допомогою протигазних масок.

У відповідях українського уряду, що також обнародувані 9 жовтня, Україна зобов’язується припинити подібну практику поводження з ув’язненими. Зокрема, пропонується реформувати структуру прийняття на роботу співробітників міліції, а також професійно удосконалювати їх кваліфікацію. У звітах зазначено, що визначені заходи для поліпшення стану ув’язнених влада прий-няла у 2001 року. Так, помітні деякі поліпшення камерного утримання, а пенітенціарне керівництво вжило заходів проти туберкульозу серед ув’язнених.

Варто зауважити, що український уряд дуже довго опирався публікації звітів, які можуть бути оприлюднені тільки за згодою держави. Але ця практика є усталеною, і після тиску з боку Ради Європи і українських правозахисних організацій звіти були оприлюднені. Їх можна знайти в Інтернет на сайті Ради Європи (українською мовою за адресою: http://www.cpt.coe.int/en/states/ukr.htm

Експерти Ради Європи повинні бути в Україні з четвертим періодичним візитом наприкінці нинішнього року.

Євген Захаров

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль