пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200228
16.12.2002

Відкритий лист Інституту масової інформації до українських журналістів, президента України Леоніда Кучми та спікера парламенту України Володимира Литвина.

   

У рамках діалогу між українськими журналістами і керівництвом держави, можливість якого обговорюється цими днями, Інститут масової інформації - представництво Міжнародної організації захисту свободи слова "Репортери без кордонів" (ІМІ-RSF) - висловлює готовність надати власні дані про існування політичної цензури, а також про заохочення самоцензури в українських ЗМІ.

Спільно з "Репортерами без кордонів" ІМІ здійснює моніторинг свободи слова в Україні впродовж останніх 7 років. Мусимо констатувати загальну тенденцію до посилення утисків свободи слова, спроб тиску на окремих журналістів та мас-медіа, що стверджується в останні роки. Сьогодні ця тенденція набуває тривожного характеру. Прагнення можновладців, переважна більшість яких сформувалася та утвердилася в управлінських структурах ще за радянських часів, впливати на журналістську працю та використовувати пресу як інструмент пропаганди власних чи кланових інтересів, спостерігається знову ж таки з радянських часів. Варіюються лише адресати та інтенсивність тиску, а також форма його вираження.

Факти порушення свободи слова відображені в щорічних звітах ІМІ та "Репортерів без кордонів". Доступ до цієї інформації є вільним.

Ми заявляємо про свою готовність взяти участь в дискусії щодо проблеми цензури в разі, якщо заявлений владою в особі президента України Леоніда Кучми і спікера Верховної Ради України Володимира Литвина намір вступити в діалог із представниками мас-медіа не є декларативним.

10.10.2002

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль