пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.12.2002 | Ігор Столяров, м.Одеса
Політика і права людини

Переслідування активістів УРП "Собор" в Одесі

   

Влада і надалі використовує правоохоронні органи. Яскраве свідчення - останні події з членами Української республіканської партії "Собор".

Як стало відомо, переслідування розпочалося ще до акції "Повстань, Україно".

Працівник Іллічівського райвідділу міліції Одеси, керівник відділу дільничних інспекторів Олександр Скоблін проводив неодноразові "роз’яснювальні" бесіди з лідером обласної організації УРП "Собор" Федором Нарійчуком і змушував його підписувати різноманітні документи перед проведенням практично кожної акції опозиції у причорноморському місті.

Не злякав, схоже, правоохоронців навіть той факт, що Федір Нарійчук є помічником-консультантом народного депутата України Григорія Омельченка.

Адміністративний тиск посилився після 16 вересня.

Федора Нарійчука безпідставно було виведено зі складу вченої Ради факультету Одеського державного аграрного університету. Мотивів цих дій не навели.

"Я є основним викладачем базової дисципліни на двох факультетах і підстав для виведення мене зі складу вченої Ради не було жодних" - наголосив Федір Нарійчук.

Але, це ще не все. Заступника голови Одеської обласної організації УРП "Собор" Ігоря Різничука звільнили з посади заступника декана факультету ветеринарної медицини. Його хотіли вивести ще й зі складу вченої Ради, але вже навіть його колеги та завідуючий кафедрою сказав, що кращої кандидатури просто немає.

Всі ці збори проводив ректор університету пан Корлюк.

Лідер УРП "Собор" Федір Нарійчук назвав ці дії неприхованими репресіями проти членів опозиційних партій в регіоні.

До речі, не пощастило і студентам Одеського державного аграрного університету, які підтримали опозицію.

Студентів університету, які 16 вересня брали участь у київському мітингу, нині викликають до проректора ВНЗу пана Сидоренка, який нагадує: "перед Вами життя. Для чого Ви поїхали? Вас дурять. Будьте подалі."

Але студенти не скорилися - заявивши, що і далі братимуть участь у політичних процесах в Україні.

Коментуючи акції опозиції "Повстань Україно", лідер обласної організації УРП "Собор" Федір Нарійчук заявив:

"Іншого виходу у українського народу немає. Посіпакам нинішнього режиму не вдасться нас залякати. Ми будемо продовжувати і надалі попередню лінію опозиції владі. Народ дійшов до тієї межі, коли вже далі не можна терпіти. Це закінчиться ганебною втечею Леоніда Кучми. Йому з українським народом вжитися буде дуже важко".

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль