пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.12.2002
Хроніка

На Луганщині переважає "контрпідготовка" до 16 вересня.

   

Рекордним кроком в цьому напрямку можна вважати дії сєвєродонецької міліції, що запропонувала лідеру місцевих соціалістів написати письмове зобов’язання не приймати участі в несанкціонованих мітингах.

Той написав. Бо, за його словами, не збирається порушувати закон. Проте, сама така пропозиція наводить на думку, що санкціонованого мітингу у Сєвєродонецьку, скоріш за все, не буде. Тут є великий досвід забороняти проведення подібних заходів з використанням місцевого суду. Судових заборон проведення мітингів у місті нараховується вже три, підставою останньої з них було те, що "організатори не уклали угоду з міліцією на підтримання громадського порядку під час проведення мітингу". Можна прогнозувати: щось подібне буде і на цей раз. Хоча повідомлення у виконком щодо акції 16 вересня на місцевій площі Перемоги вже подане.

Вже місяць, як усі обласні газети, майже у кожному номері, друкують "викривальну" інформацію про майбутню акцію громадянської непокори. Зміст подібних матеріалів різних видань, навіть звичайно критичних, однаковий — "погана" опозиція хоче незаконно захватити посаду Президента.

Наступний етап "контрпідготовки" відбувся сьогодні: було розповсюджене звернення депутатів Луганської обласної ради із закликом "не дати втягнути країну в безодню хаосу і насильства". У зверненні зокрема говориться: "Визначені сили, використовуючи природні труднощі побудови нової держави європейського типу, ініціюють проведення акцій громадянського протесту". І далі, що метою організаторів акції протесту, призначеної на 16 вересня, є "не поліпшення рівня життя народу, а усунення від влади законно обраного Президента України".

За об’єктивними чинниками, що діють на Луганщині, наступного тижня можна чекати прийняття подібних закликів депутатами районних і міських рад. Хоча й без них, за нашою оцінкою, особливого бажання приймати участь у подіях 14-16 вересня у населення області не спостерігається.

Наш інформ.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль