пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
17.12.2002 | Олексій Свєтіков, м. Сєвєродонецьк
Політика і права людини

Які злочини шукає податкова міліція в громадській організації?

   

Відділ дослідчих перевірок луганської обласної податкової міліції починає завтра перевірку Луганського відділення КВУ. Поки що не має пояснень, які саме податкові порушення намагаються знайти податківці в організації, яка платником податків не є.

Але деякі обставини примушують вважати, що діями ревізорів цього разу будуть керувати не логіка й закон. Бо в дійсності перевірка почалася вже давно, за місяць до того, як заступник голови Луганської обласної податкової інспекції видав доручення на перевірку від 6 червня за № 481/1.

Ще у квітні сєвєродонецька міська податкова міліція перевіряла фінансову діяльність кількох приватних підприємців, що виконували роботи для ЛОВ ВГО КВУ під час виборчої кампанії. При цьому підприємців просили, щоб вони допомогли міліції – не уточнюючи, в чому саме. Водночас у ЛОВ ВГО КВУ вимагали документи для зустрічних перевірок.

На наше запитання, яке порушення податкового законодавства сподівається знайти податкова міліція у діяльності організації, яка платником податків не є, ревізор обласної податкової міліції Г.Орловська сказала, що вони хочуть перевірити, чи відповідає діяльність організації ознакам неприбутковості. А начальник відділу дослідчих перевірок взагалі запевнив, що така перевірка – звичайна справа, і її проходять майже усі.

З цим важко погодитись, бо такі перевірки дійсно проводяться, але відділами документованих перевірок податкової інспекції. Міліція ж звичайно залучається у випадках виявлення податкових злочинів, чи для оперативно-розшукових дій.

І про те, що для луганських податківців перевірка громадської організації є випадком незвичайним, свідчили перші запитання ревізора, яка вимагала пояснити, хто є замовником заходів, які проводила організація.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль