пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200217
17.12.2002 | Володимир Притула, м.Сімферополь

У Криму місцева влада тисне на локальну пресу.

   

Про це у Сімферополі повідомив Комітет із моніторингу свободи преси в Криму. Зокрема, непрості стосунки з чиновниками склалися у незалежних газет у Бахчисараї та Алупці.

У лютому 2000-го року припинила своє існування одна з найстаріших районних газет Криму "Чєрноморская заря". Три роки тривав конфлікт між журналістами і чиновниками з Чорноморського району. Останні перемогли. Редактор "Чєрноморской зарі" Ірина Хроль під тиском місцевої влади виїхала за межі Криму. Попри протести громадськості, їй не вдалося захистити районних журналістів. Тепер схожа ситуація вимальовується в Алупці.

Там уже більше року триває конфлікт між алупкинським міським головою Валерієм Андиком і редактором локальної незалежної газети "Алубіка" Рагімом Гумбатовим. В результаті — видання позбавили акредитації у міській раді, його затравили перевірками різних контролюючих і фіскальних органів, відмовляють в оренді приміщення, де розташована редакція.

На звернення низки журналістських і правозахисних організацій Криму до пана Андика з вимогою припинити тиск на незалежну газету той відповів, що ".усі звинувачення надумані", а поведінка керівників цих організацій його "дивує". Зрештою, він висунув пропозицію акредитуватися Рагіму Гумбатову "в іншій місцевій Раді".

Ситуація у Бахчисараї не така драматична, як у південнобережній Алупці. Просто тут голова районної держадміністрації Володимир Циганський і голова районної ради Федір Кожевников дружно відмовили редактору незалежної газети "Бахчисарайскій вєстнік" Людмилі Щекун в акредитації. Аргументація просто смішна, мовляв, при райдержадміністрації і райраді акредитовані журналісти комунальної газети "Слава труду", які всебічно й повно висвітлюють роботу органів державної влади і місцевого самоврядування, а тому потреби в акредитації ще одного видання — немає.

Відмовили бахчисарайські можновладці в акредитації пані Щекун і після звернень Комітету з моніторингу свободи преси в Криму, Кримської асоціації вільних журналістів і Кримського Центру незалежних політичних дослідників і журналістів та після втручання голови Республіканського комітету з інформації АРК Михайла Рогожина. Причому пан Циганський у своєму листі-відповіді цілком серйозно порадив оскаржити такі його дії Президенту України, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, чи у суді.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль