пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200216
17.12.2002 | Юрій Нарбут.

Журналіст — небезпечна професія .

   

78% громадян України переконані, що в нашій державі професія журналіста — небезпечна. Про це свідчать результати опитування громадської думки, яке провів Український центр економічних і політичних досліджень імені Разумкова. Зважаючи, що 6 червня — професійне свято всіх українських журналістів України, центральною темою соціологічного дослідження були проблеми мас-медіа.

Понад 65% опитаних вважають, що найбільш імовірним негативним наслідком публікацій критичних матеріалів є фізична розправа з журналістом (68%), психологічний тиск на журналіста і редактора (57%), економічні санкції проти видавництва (47%). Лише 4% не вбачають небезпеки у друкові критичних матеріалів. На дещо затерте соціологами питання: "Чи потрібна українському суспільству свобода слова?" майже 90% сказали тверде: "Так". Водночас майже 70% респондентів визнають, що нині в Україні існує політична цензура.

На п’ять однакових питань: "Чи можуть українські ЗМІ без негативних наслідків для себе публікувати критичні матеріали про Президента (Верховну Раду, Кабінет міністрів, місцеву владу, кримінальні клани)?" фактично понад 50% опитаних у всіх регіонах України відповіли: "Ні". Причому чим далі на схід, тим більшими ставали відсотки у відповіді на це питання.

Також УЦЕПД оприлюднив оцінку громадянами провідних політиків України. На першому місці вже котрий місяць залишається лідер "Нашої України" Віктор Ющенко (25% — у березні, 27% — у травні). Далі йдуть головний комуніст Петро Симоненко (16% і 15%), Юлія Тимошенко (11% і 14%), прем’єр Анатолій Кінах (11% і 12%), есдек Віктор Медведчук (10% і 11%), соціаліст Олександр Мороз (8% і 9%) і віднедавна спікер парламенту Володимир Литвин (3,5% і 5%).

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль