пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.12.2002 | Ігор Столяров, м.Одеса
Вибори

Про нові порушення під час виборчої кампанії в Одесі.

   

Першою жертвою Одеської міської територіальної виборчої комісії став помічник народного депутата України Віктора Шишкіна, голова обласної організації партії "Собор" та заступник Голови виборчого "Блоку Юлії Тимошенко" - Федір Нарійчук. Йому відмовлено у можливості виборювати у 27-у виборчому окрузі Одеси мандат депутата міської Ради на тій підставі, що "він не працює і не проживає у згаданому виборчому окрузі".

Представники багатьох політичних партій і громадських організацій в Одесі висловлювали своє занепокоєння з приводу складу міської виборчої комісії, сформованої, на їхню думку, мером Русланом Боделаном з порушеннями Конституції України та чинного законодавства. У Жовтневому районному суді тривалий час розглядався і позов партій - "Батьківщина", "Реформи і Порядок", "Народний Рух України", "Конгрес Українських Націоналістів", Одеської Правозахисної Академії та інших. Позов відхилили.

І ось результат.

На думку одеського адвоката Володимира Пасічного: "Це є порушенням чинного законодавства, яке регулює питання виборів до місцевих Рад".

Тим часом, сам Федір Нарійчук назвав дії територіальної виборчої комісії свавіллям.

"Поведінку і дії "кишенькової" виборчої комісії не важко було передбачити. Можу висловити думку, що скоріше за все тиску будуть піддаватися всі кандидати до Рад різних рівнів, які не подобаються міському голові Одеси Руслану Боделану", - вважає пан Нарійчук.

Він має намір оскаржити згадане рішення комісії у суді. Хоча надій на справедливе рішення залишається мало.

До речі, Федір Нарійчук був представником позивачів у Жовтневому районному суді Одеси, які вимагали змінити склад "сформованої з порушеннями Закону" Одеської міської територіальної виборчої комісії.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль