пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
18.12.2002
Хроніка

С. Терьохін виражає недовіру офіційним даним Держкомстату.

   

Член партії "Реформи і порядок" (партія-учасниця блоку Віктора Ющенко "Наша Україна"), народний депутат Сергій Терьохін вважає, що в Україні необхідно створити "альтернативне статистичне бюро", що буде проводити незалежні статистичні дослідження процесів в економіці, оскільки фактичний ріст цін на харчові продукти, зокрема хліб, молоко і м’ясо не відповідає індексам споживчих цін, що публікуються сьогодні Держкомстатом.

На думку С.Терьохіна, це відбувається через те, що органи статистики прямо підкоряються виконавчій владі. "Статистика — зручний інструмент маніпулювання суспільною думкою, і на час виборів вона використовується як засіб досягнення визначених політичних цілей", — підкреслив він.

С.Терьохін вважає, що останнє доручення Президента України про контроль за цінами на хліб ставить під сумнів надані урядом статистичні дані про низький рівень інфляції в Україні.

Як повідомили Центру "ЛІГА" у прес-службі блоку "Наша Україна", С.Терьохін провів паралель з 1996 роком, коли уряд П.Лазаренко давав указівки про завищення статистичних показників.

Нагадаємо, що 29 січня Президент України Л.Кучма доручив Прем’єр-міністру А.Кинаху, головам обласних адміністрацій вжити заходів для посилення контролю над рівнем цін на хліб і хлібобулочні вироби.

31.01.2002, LIGA ONLINE


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль