пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200204
18.12.2002 | Ігор Столяров, м.Одеса

Марина Колмикова: "ще не прийшовши до влади в Одесі команда Олексія Костусєва тисне на журналістів. . . ".

   

З телеефіру Одеси знову зникають цікаві телепрограми. І знову це відбувається напередодні виборів. Новою жертвою стала популярна "Гаряча лінія".

Свого часу багато протестів викликало зникнення з ефіру телекомпанії "Одеса плюс" програми "ОКО" з двома телеведучими Ігорем Гринштейном та Сергієм Ковалінським.

Журналістам було відмовлено у подальшій співпраці після виступів народних депутатів України Юрія Кармазина та Віктора Шишкіна.

Тепер у телекомпанії "Одеса плюс" здавалося б інший господар, який навіть Фонд створив названий ім’ям розстріляного редактора газети "Вечірня Одеса" Бориса Дерев’янка. Як відомо, 26-й телеканал є нині під контролем нинішнього Голови антимонопольного комітету України Олексія Костусєва.

Цей багаторазовий учасник виборчих змагань в Одесі, обіцяючи мешканцям міста краще майбутнє і "найкращого мера" у своїй особі, схоже своєрідно ставиться до питання свободи преси у підконтрольних йому засобах масової інформації.

Яскравим свідченням є доля авторського колективу популярної телепрограми "Гаряча лінія", яка встигла стати надзвичайно популярною серед глядачів телекомпанії "Одеса плюс"

За словами журналістки Марини Колмикової, "з самого початку Олексій Костусєв активно підтримав ідею відродження колись закритої на телекомпанії "МОСТ" програми "Гаряча лінія". Він, певно, розумів, що таким чином має перспективу збільшити популярність підконтрольного йому каналу "Одеса плюс".

До того ж жодної копійки за нашу працю ми не отримували. Виробництво програм відбувалося за наш рахунок і на нашій техніці.

Але, через місяць пан Костусєв змінив політику телекомпанії "Одеса плюс". Нам говорили, що ми не повинні показувати інформації про позитивні події в місті, а лише кримінал і недоліки, критикувати все, що відбувається, і шукати негативні моменти, розповідати, яким гарним є Олексій Костусєв, і яке щастя буде для Одеси буде коли Він буде тут".

Марина Колмикова повідомила, що було проведено кілька зустрічей з Олексієм Костусєвим та його заступником, де їх постійно критикували за те, що "ми робимо не те, що їм хочеться".

"Небажання брати участь у цій брудній політиці, яка нині піднімається на 26-у телеканалі, у тому бруді який заполонив місто — ми висловили свою позицію. Без попередження до нас прийшов представник Олексія Костусєва і сказав, що з нами більше не бажають мати співпрацю. Нам не надали, навіть можливості вийти в ефір, і сказати глядачам про закриття програми" — повідомила журналістка Марина Колмикова.

Стало відомо і про анонімні погрози на адресу пані Колмикової. Її попередили, що якщо інформація про "внутрішній" конфлікт, який виник, буде поширюватися, може виникнути загроза життю не лише журналістки але і членам її родини. До речі, Марина Колмикова — багатодітна мати.

Вона висловила готовність звернутися до суду і шукати для програми "Гаряча лінія" вихід на інших міських телевізійних каналах.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль