пошук  
версія для друку
04.12.2003

У справі антипрезидентських публікацій прокуратура допитала редактора „Антенни“ Валерія Воротника. Інститут масової інформації (ІМІ), Київ

   

Як стало відомо ІМІ, минулого тижня прокуратура Черкаської області зробила виїмку екземплярів черкаської газети "Антенна" за листопад-грудень 2002 року, де містилися ряд публікацій, мова про які йшла в спеціальному дорученні генеральної прокуратури України. Це кілька передрукованих статей з газети "Граней-плюс" Тетяни Коробової і один авторський матеріал журналіста "Антенни".

Головний редактор "Антенни" Валерій Воротник також повідомив, що ще 31 березня його

було викликано до прокуратури Черкаської області. Журналіста допитали як свідка у кримінальній справі, яку порушила Генеральна прокуратура України за фактами публікацій в засобах масової інформації, брошурах, інших виданнях матеріалів, спрямованих на перешкоджання виконанню службових обов’язків і підривши авторитету президента країни і мають образливий, наклепницьких характер.

Воротник звертає увагу на те, що прокуратурою були вилучені ті публікації "Антенни", які наводилися у "моніторингу" української преси, який надсилав керівник головного управління інформаційної політики Адміністрації Президента Сергій Васильєв доповідачу Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северинсен "на підтвердження того, що в Україні існує широкий плюралізм думок у вітчизняних ЗМІ".

- Мабуть, щоб робота даремно не пропала, в адміністрації президента

прийняли рішення поскаржитися тепер у прокуратуру, – вважає Воротник.

* * *

Як повідомів наш корепондент в Черкасах Петро Сушко, в Черкасах були проведені слідчі дії у зв’язку з кримінальною справою по фактам публікацій у щотижневику "Антена" (стаття "Президента турбують тільки євреї") і в газеті "Черкаська правда"(орган обласної організації

Компартії України). Обшуки у редакціях цих видань не проводилися, однак обласна прокуратура зажадала матеріали, із приводу публікації яких проводиться розслідування. 31 березня прокуратура Черкаської області зробила виїмку екземплярів газети "Антена" за листопад-грудень 2002 року, де містилися ряд публікацій, мова про які йшла в спеціальному дорученні Генеральної прокуратури України. Це кілька передрукованих статей з газети "Грані-плюс" і один авторський матеріал журналіста "Антени". Був також допитаний редактор "Антени" Валерій Воротник.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль