пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200304
09.12.2003

Євросоюз констатував, що в 2002 році ситуація з правами людини в Україні так і не покращилася.

   

У Брюсселі Рада міністрів Євросоюзу обнародувала свою щорічну доповідь з питань прав людини. Серед іншого у звіті проаналізована ситуація в Україні, Росії, Бєларусі й інших пострадянських країнах.

У доповіді за 2002 рік відзначається, що ситуація з правами людини в Україні, Росії, включаючи Чечню, а також у Туреччині, на Кіпрі й у балканських країнах так і не покращилася. А в Бєларусі, як відзначає Євросоюз, права людини порушувалися ще більше, ніж у 2001 році.

Що стосується України, то Євросоюз з великою увагою стежив за парламентськими виборами і вітав згоду української влади співробітничати на виборах із спостерігачами з ОБСЄ.

Євросоюз також вважає, що українська судова система стає усе більш незалежною і стабільною. Як передає Deutsche Welle, це він відзначив у своїй доповіді. Разом з тим у доповіді відзначається, що Євросоюз, як і раніше, залишається стурбований ситуацією з свободою слова і незалежністю мас-медіа в Україні.

Що стосується Бєларусі... Євросоюз відзначає, що країна повинна дозволити представникам ОБСЄ працювати на білоруській території без обмежень.

Також Євросоюз підкреслив у пункті, що стосується Чечні, що стривожений умовами життя біженців, ситуацією в таборах для переселенців і повільним розслідуванням обвинувачень у порушеннях закону.

LIGA ONLINE

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль