пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.12.2003 | Ігор Столяров, г.Одеса
Свобода вираження поглядів

Гуманітарна допомога чи секретна місія?

   

На фоні майже 100 відсоткової відкритості, яку демонструють „союзники по антиіракській коаліції“ більш ніж дивною та принижуючою для України виглядає позиція її керівництва, яке невмотивовано обмежило навіть для парламентарів доступ в розташування українського спецбатальйону.

Режим секретності навколо розміщеного у мирному Кувейті і дотепер ніяк не задіяного батальйону виявився значено потужним ніж в зоні бойових дій.

У багатьох спостерігачів виникло зрозуміле запитання – так з якою ж місією прибули українці до Перської затоки: гуманітарною чи секретною, зміст якої є таємницею навіть для депутатів українського парламенту?

Вельми цікавими є новини, що надійшли 18 квітня з Кувейту.

Народного депутата України (фракція „Наша Україна“), члена парламентського Комітету з іноземних справ Едуарда Гурвіца та Голову всеукраїнської організації „Братство“ Дмитра Корчинського не допустили на територію розташування українського батальйону у Кувейті.

Як повідомив Едуард Гурвіц: „Українське військове керівництво щось приховує і робить все можливе для того щоби не допустити нашого візиту на територію розташування батальйону.

Крім того, в порушення рішення Верховної Ради, від командування батальйоном відсторонені Міністр оборони та керівник Генерального штабу. Ним командує лише Євген Марчук, який особисто мені сказав, що дав вказівку про прийом нас у батальйоні.

Тепер вони посилаються на американців, хоча у нас є всі американські дозволи. Проблема полягає лише в тому, що дотепер американці не одержали замовлення українських військових на наш візит.

Ми мали зустріч з керівником штабу батальйону та заступником командира. Це дуже гарні хлопці, які добре виконують свої обов’язки і бажали зустрічі з нами. Один з них одесит.

Наша влада, як завжди, бреше. Вона брехала коли вбила ? онгадзе, коли збила російський літак з громадянами Ізраїлю. Брехня від військових та невійськових керівників стала звичайною справою“.

Голова всеукраїнської організації „Братство“ Дмитро Корчинський зазначив, що вбачає головним завданням – розслідувати причину такої поведінки української влади.

„Влада дійсно щось приховує і не бажає допустити нас у розташування батальйону.

Раніше ми розглядали свою місію як прагнення морально та політично підтримати українських військових у Кувейті та підтримати українську владу, бо за довгий час вона вперше зробила нормальний крок спрямувавши до Кувейту батальйон, незважаючи на спротив значної частини парламенту.

Але, нині, наша мета змінилася, і ми будемо вимагати розслідувати, що приховують від Верховної Ради, від української громадськості і чому йдуть на таке порушення, затягування?“

Едуард Гурвіц та Дмитро Корчинський перебувають у Кувейті з минулої п’ятниці. Вони мали за мету зустрітися з українським батальйоном а потім вирушити до Іраку.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль