пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200316
12.12.2003 | Ігор Столяров, Одеса

У 2002 - 2003 роках незалежна журналістика в Одесі поступово втрачала свої позиції...

   

6 червня в Одесі проведене перше засідання прес-клубу профспілки незалежних журналістів. Її учасники обговорили плани захисту працівників мас медіа регіону від негативного тиску представників влади, інші цікаві теми.

Установче засідання прес-клубу співпало зі святкуванням Дня українського журналіста, а тому ця тема була серед головних на засіданні.

Оцінюючи 2002 рік, для працівників мас-медіа Одеси, Голова регіональної профспілки незалежних журналістів Леонід Заславський сказав:

„Це був рік коли журналістика поступово втрачала свої позиції. Працівники пера приділяли досить мало уваги суспільно-важливим темам. Вони навіть лякалися. Їм це було непотрібно, бо більшість з них була керованими владою.

Невелика частина журналістів, яка займалася захистом прав мешканців Одеси, відходила на периферію.

В місті залишилося небагато газет, і практично немає телеканалів, які можна назвати об’єктивними. Більшість схильна відстоювати точку зору влади, а на мою думку, ті, хто обслуговує владу не має права називати себе журналістом. Ця більшість є обслугою влади. І більше нічого“.

Точки зору, висловлені учасниками прес-клубу на громадські проблеми Одеси були різними. І це викликало задоволення у Голови профспілки незалежних журналістів Леоніда Заславського.

„Українські журналісти не гірші ніж ті, хто працює у інших країнах світу. У нас може влада не така, але маємо надію на її зміну у недалекому майбутньому.

Наше завдання – тримати очі розплющеними, писати про те, що ми бачимо, у повному обсязі правду, збирати, узагальнювати і доносити її до наших читачів, телеглядачів та радіослухачів“.

Активну участь в обговорених учасниками прес-клубу питаннях брали участь відомі в Одесі журналісти Михайло Аксанюк, Ігор Розов, Ольга Кологрьова, Тетяна Герасімова, Ганна Бердичевська, Леонід Штекель та інші.

Гарні враження від установчих зборів прес-клубу має і їхній постійний головуючий – Ігор Гринштейн.

„Я і не очікував більшого від першого засідання . Якщо надалі все триватиме хоча б так як ми визначили – одеські журналісти відчують свою силу і далі робота нашого прес-клубу вийде на достатньо професійний рівень.

Теми прес-клубу буде підказувати саме життя, бо живемо ми в країні не передбаченій – ніхто не знає, що відбудеться завтра. Але вже сьогодні зрозуміло, що не далеко президентські вибори, і тому, все пов’язане з ними, – стане предметом обговорення на прес-клубі. Будемо говорити і про кандидатури, і про те як триває підготовка з боку владних структур, які вже посилюють тиск на пресу“ – зазначив Ігор Гринштейн.

7 червня у світ вийде друге число „Одеської загальної газети“, чимало публікацій якої будуть присвячені проблемам дотримання свободи слова, питанням захисту прав журналістів в Одесі та області.

Як відомо, перше число „Одеської загальної газети“ вийшло у світ ще у 2000 році, а далі вона мала своє продовження в інтернет-версії, де її редактором був відомий журналіст Сергій Ковалінський.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль