пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
12.12.2003 | Майя Крюкова, г.Харьков
Армія

Хто відповідальний за призов хворих до армії?

   

В бюлетені „ПЛ“ №4 за цей рік був надрукований звіт про результати моніторингу якості весняного призову 2002 року.

Звіт був направлений голові Харківської обласної державної адміністрації Є.П.Кушнарьову та военкому Харківської області.

Після нашого звернення для вивчення результатів нашого моніторингу за розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації Є.П.Кушнарьова була призначена комісія, до якої ввійшли відповідні фахівці. Головою комісії був призначений заступник головного лікаря обласної лікарні. Комісія з залученням медиків і членів ОВК повинна була розглянути всі справи 18-ти комісованих хлопців, про яких були наведені дані в звіті ХОССМ. На жаль, в роботі комісії не змогли взяти участь представники ХОССМ, які займаються цією проблемою. Тому на адресу керівників облдержадміністрації, обласного управління охорони здоров’я та военкому ОВК були направлені листи з висновками лікаря-експерта ХОССМ по кожному з 18-ти осіб, які були комісовані в перші 6 місяців строкової служби (ст.107 Наказу МОУ №2 від 1994 р.).

Крім того, в розмові з військовим комісаром ОВК було з’ясовано, що ОВК має відомості тільки стосовно 8-ми комісованих. І, до речі, ці прізвища не співпадають із списком ХОСМ.

ХОССМ звернулася до облвійськкомату та Управління охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації з проханням пояснити причину таких розбіжностей Прізвища у цих списках не повторюються, то виходить, що таких солдат 26? Звичайно, було цікаво, як пояснюють цю ситуацію відповідні владні структури.

Відповідь від Управління охорони здоров’я можна вважати непрофесійною відпискою. А що стосується відповіді ОВК, то ХОССМ взагалі її не отримала, що є прямим порушенням ст.16 Закону „Про звернення громадян“.

Редакція „ПЛ“ звернулася з запитами стосовно цього до відповідних структур. В наступних числах ми проінформуємо читачів про наступні події.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль