пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
14.12.2003 | Олексій Свєтіков, Луганська обл.

Хто захистить від … міліції?

   

В органах прокуратури й судах Луганської області за фактами заподіяння тілесних ушкоджень громадянам розслідуються на сьогоднішній день 6 кримінальних справ, за якими притягуються до кримінальної відповідальності 9 співробітників міліції.

Протягом цього року були засуджені 5 співробітників міліції за трьома кримінальними справами. Але, як повідомив начальник відділу по взаємодії з правоохоронними органами апарату облдержадміністрації Леонід Горелик, проти міліціонерів не було порушено жодної кримінальної справи за скаргами громадян. Викликає підозру, що засуджують не тих, хто б’є громадян, а тих, хто попав під прес керівництва. Це при тому, що кількість скарг на неправомірні дії працівників міліції зростає: якщо за 2002 рік їх було 1215, то за 8 місяців цього року – 892. Але лише щодо 86 скарг зазначені в них факти підтвердилися відомчою перевіркою, за результатами чого до дисциплінарної відповідальності притягнуто 124 міліціонера.

Що ж до інших 806 скарг, то чи то громадяни пишуть на міліціонерів неправду, чи то відомство “покриває” зловмисників у мундирах. Сумно в обох випадках.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль