пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200329
14.12.2003

Засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

   

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин провів розширене засідання з порядком денним “Про хід застосування і виконання Закону “Про біженців”.

Було заслухано інформацію заступника Голови Державного комітету України у справах національностей та міграції Ю.Сухова.

В обговоренні питання взяли участь народні депутати України, представники органів виконавчої влади: Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, Державного комітету України у справах національностей та міграції, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, та інші.

Голова Комітету Геннадій Удовенко наголосив, що Україна у зв’язку з особливостями геополітичного становища перебуває у центрі сучасних міграційних потоків. Одним з напрямків державної міграційної політики України є надання статусу біженця та допомога тим особам, які визнані біженцями в Україні. Ще у 1993 році був прийнятий перший Закон “Про біженців”, який дав можливість захистити 5.200 осіб від переслідувань, що мало позитивний імідж на міжнародному рівні. З них 2.900 законно проживають в Україні і на цей час.

З метою приведення положень Закону “Про біженців” до норм міжнародного права, була підготовлена нова редакція Закону, яка схвалена Верховною Радою України 21 червня 2001року.

Зазначеному нормативно-правовому акту дана висока оцінка Комітетом ООН з прав людини, який відзначив належний рівень реформування національного законодавства у цій сфері. Україна ратифікувала Конвенцію ООН про статус біженців 1951 р. та Протокол 1967 р.

Більш ніж дворічний термін застосування нової редакції на практиці виявив низку недоліків, на які звернули увагу не тільки відповідні державні органи України, але й Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців.

Свою позицію щодо застосування окремих норм Закону УВКБ ООН виклало в окремому документі.

Заслухавши інформацію, підготовлену Державним комітетом України у справах національностей та міграції, а також приймаючи до уваги виступи народних депутатів, членів Комітету, присутніх представників центральних органів виконавчої влади Комітет ухвалив: інформацію Державного комітету України у справах національностей та міграції взяти до відома;

рекомендувати Держкомнацміграції розглянути Позицію Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців щодо часових обмежень на подання заяв про надання статусу біженця (всього три дня після перетинання кордону - Ред.);

Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, міжнаціональних меншин і міжнаціональних відносин звернутися до Прем’єр-міністра України В.Ф.Януковича з проханням розглянути Позицію УВКБ ООН та внести відповідні зміни і доповнення до Закону України “Про біженців”.

Секретаріат Ради українських правозахисних організацій
www.rupor.org

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль