пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.04.2004
10

Шосткинська міжрайонна прокуратура направила в суд карну справу відносно начальника міського РАГСа за перешкоджання професійній діяльності журналістів.

   

28-10-2003 З недавнього часу начальник РАГСу почала відмовляти журналістам тижневика «Перехрестя» в співпраці, мотивуючи відмову тим, що газета не хоче натомість безкоштовно друкувати їх рекламу. Не допоміг і офіційний письмовий запит головного редактора. Газеті довелося звернутися за допомогою в прокуратуру. 2 червня 2003 року було порушено Кримінальну справу за ч.1. ст..171 перешкоджання професійній діяльності журналіста.

Прокурорська перевірка підтвердила законність вимог журналістів і вказала на неправоту чиновниці, яка, до речі, має юридичну освіту і тим більше повинна знати про ст. 171 Карного Кодексу України, яка за перешкоджання професійній діяльності журналістів передбачає санкції аж до обмеження свободи до трьох років.

У ході перевірки прокуратури Сумської області, спрямованої на виявлення порушень прав журналістів, жодного серйозного порушення не зареєстровано, - заявив прокурор області Юрій Ударцов. Однак бувають випадки, коли журналістам не дозволяють бути присутніми на апаратних засіданнях міськради. Такі ситуації прокурор вважає «необгрунтованою відмовою» і нагадує, що відмова в акредитації журналіст має право оскаржувати в суді.

(Моніторинг Інституту масової інформації)

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль