пошук  
версія для друку
06.04.2004

"Порубати на шматки" погрожують кореспонденту новокаховської газети "Ділові новини", члену Херсонської асоціації журналістів "Південь" Максиму Біровашу.

   

У минулому номері газети "Вгору" та в ново каховській газеті "Ділові новини" 20 листопада надруковано статтю М. Біроваша "Путь Роксолани" — журналістське розслідування про те, як новокаховчанок продають за кордон для роботи у секс-бізнесі.

— Почалося все ще до виходу "Ділових новин", розповів Максим. Коли номер друкувався, до редактора прийшов назвався співробітником СБУ і спитав, що треба зробити, аби номер зі статтею "Путь Роксолани" не з’явився у продажу. Редактор сказав, що це неможливо ніяк, після чого чоловік пообіцяв "проблеми" і пішов. А потім почалися телефонні дзвінки з погрозами. Невідомі телефонували до редакції, до моєї мами, на мобільний... Не задовольнившись телефонними погрозами, невідомі вирішили поговорити зі мною віч-на-віч. 26-го ввечері, коли я вийшов покурити біля будинку редакції, неподалік зупинилася "Лада". Із неї вийшли двоє хлопців, вони сказали, що я зіпсував їм бізнес, у який вони вклали великі гроші, і тому я "попал на деньги".

Того ж дня факсом Максим відправив заяву до Генеральної прокуратури, повідомив про погрози голові Київської медіа-профспілки Сергієві Гузю і херсонським колегам по журналістській та громадській діяльності. На сьогодні обласна організація Комітету Виборців України, осередок якої очолює у Новій Каховці Максим Біроваш, направила листа до начальника СБУ Херсонщини Олексія Обаля з проханням розібратися у ситуації і захистити колегу. А поки що керівництво ново каховської міліції запропонувало журналісту охорону.

За словами Максима, погрожують не тільки йому, а й матері дівчини, про яку йшлося у статті. Після виходу газети її теж обіцяють вбити.

У обласному СБУ повідомили, що, за законом, розслідувати подібні випадки та охороняти журналіста мусить міліція, це не є компетенція СБУ. Сказали також, що співробітник Ново каховського відділу СБУ, який розслідує справу по торгівлі жінками, міг просити лише тимчасово не друкувати статтю в інтересах слідства.

("Вгору", м. Херсон, №49, 4 грудня 2003 р.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль