пошук  
версія для друку
06.04.2004

Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова звернулася із запитом до новопризначеного Генерального прокурора України Геннадія Васильєва про надання всебічної і повної інформації стосовно фактів загибелі українських журналістів

   

Український Омбудсман Ніна Карпачова звертає увагу Генерального прокурора на негативні тенденції в реалізації права на професійну діяльність українських журналістів. За її словами, у мирній Україні вони гинуть, як у країнах воєнних конфліктів, а професія журналіста залишається однією із найнебезпечніших. І нині непоодинокими залишаються побиття, шантаж, залякування журналістів, блокування рахунків видань і видавництв, арешти працівників ЗМІ, вилучення та викрадення тиражів газет і книжок.

Матеріали моніторингу Уповноваженого з прав людини підтверджують, що, починаючи з 1991 року, пішли з життя примусовою смертю 40 працівників ЗМІ. Ніна Карпачова у запиті називає прізвища загиблих за цей період журналістів, підкреслюючи при цьому, що значна частина злочинів щодо них і досі залишається нерозкритою, а це не може не викликати занепокоєння.

Розуміючи, що смерть працівників засобів масової інформації настала за різних обставин, у тому числі, й через насильницькі дії, Ніна Карпачова у відповідності до п.5 ст.13, ст.16, ст.22 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” просить надати їй всебічну і повну інформацію про порушення кримінальних справ за фактом загибелі українських журналістів, про прийняті за цими справами рішення та про те, у яких випадках загибель журналістів пов’язана з їхньою професійною діяльністю (Пресс-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини)

(“Полтавський обласний медіа-клуб”, №60, 8 грудня 2003 р.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль