пошук  
версія для друку
06.04.2004

Микола Томенко: П’ять запитань про свободу слова до президента України Леоніда Кучми – у формі відкритого листа

   

Шановний Леоніде Даниловичу!

Ваша позиція щодо свободи слова в Україні широко відома. Вона лаконічно й чітко сформульована в книжці "Україна – не Росія" й звучить так: "Ніщо не може мене змусити замахнутися на свободу преси".

Однак останнім часом керівники ЗМІ та журналісти звертаються до комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації зі скаргами на дії Адміністрації Президента України та уряду Януковича. Головний лейтмотив незадоволення — Адміністрація Президента України та уряд, посилаючись на Вас, здійснюють втручання в редакційну діяльність ЗМІ.

З огляду на це, багато експертів й журналістів почали знову називати Вас "ворогом преси №1" в Україні. Для того щоб спростувати це твердження, прошу Вас відповісти на наступні п’ять запитань щодо теперішнього бачення президентом України проблем ЗМІ в нашій державі.

Наголошую на тому, що Ваша позиція важлива не лише для мене, як голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, але і для журналістів та пересічних громадян.

Чи дійсно Ви заборонили керівництву Першого національного телеканалу транслювати парламентські дебати за участю опозиції у прямому ефірі та особисто контролюєте кількість позитивних згадок про Олександра Мороза, Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко в ЗМІ?

Чи дійсно ви змушуєте керівництво телевізійного каналу "Студія 1+1" транслювати в ефірі і надалі програму "Проте", яку Ви вважаєте найоб’єктивнішою з поміж інших телевізійних передач?

Чи дійсно Ви розпочинаєте робочий день з перечитки матеріалів так званих "аналітичних" Інтернет-видань, які відомі тим, що публікують відверто цинічні та недостовірні матеріали про діяльність опозиції? (26 листопада 2003 у розповсюдженому низкою телеканалів України сюжеті про Ваш робочий день у лікарні "Феофанія", на робочому столі президента лежали саме такі матеріали). Важко сказати, чи всю інформацію про життя країни Ви черпаєте з цих видань або ж переглядаєте ще й інші ЗМІ. Однак, за словами працівників Адміністрації Президента України, читання матеріалів саме "аналітичних" Інтернет-видань дають Вам наснаги у нелегкій президентській діяльності.

Чи дійсно Ви заборонили членам Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення голосувати за попередження й позбавлення ліцензії тих телеорганізацій, які порушують законодавство України, зокрема транслюючи вдень рекламу алкогольних напоїв, фільми без прокатних посвідчень Міністерства культури України та ретранслюючи заборонені у цивілізованих країнах програми; FM-радіостанцій, які розповсюджують "блатні та зеківські" музичні твори і тим самим пропагують культ насильства та жорстокості в українському суспільстві?

Чи дійсно Ви даєте вказівки Податковій адміністрації України не перевіряти лояльні до Вас ЗМІ, які нахабно приховують прибутки від розповсюдження реклами, а натомість даєте вказівки перевіряти ті ЗМІ, які критикують Вас?

Прошу Вас відповісти особисто, а не через главу Адміністрації Президента України В.Медведчука, як це Ви робили раніше. Оскільки, як вже було сказано про це вище, позиція президента України Леоніда Кучми як Гаранта Конституції у цьому питанні надто важлива для всього Українського народу.

Щиро Ваш, Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Микола Томенко

(1.12.2003 р., “Українська правда”, http://www.pravda.com.ua)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори