пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.04.2004
Інформаційна безпека

Інтернет-змі можна тепер закривати За тероризм і загрозу державності

   

Ухвалений Верховною Радою і підписаний президентом закон "Про внесення змін у деякі закони України" вносить зміни в закони "Про інформацію", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", "Про видавничу справу", - повідомляє прес-секретар глави держави Олена Громницька.

Закон, який був ухвалений 18 листопада, набирає чинності з дня його опублікування. Документ забороняє розміщення і поширення з використанням об’єктів сфери інформатизації закликів до захоплення державної власності, насильницької зміни конституційного ладу, порушення територіальної цілісності і недоторканості України.

Крім того, заборонено розміщувати інформацію, що містить пропаганду тероризму, війни і геноциду або культу насильства і жорстокості, інформацію, що дискредитує особистість за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних і інших переконань, статі, етнічного або соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Закон забороняє розміщувати з використанням об’єктів сфери інформатизації інформацію, що може завдати шкоди честі, гідності або діловій репутації окремих осіб, а також інформацію, що містить ненормативну лексику або має порнографічний характер.

Крім того, забороняється використовувати друковані засоби масової інформації для закликів до здійснення терористичних актів. Відповідно до документу, друковані ЗМІ і видавнича діяльність не можуть використовуватися для закликів до здійснення терактів.

Діяльність у сфері інформатизації визначається як сукупність дій, пов’язаних зі створенням, поширенням, використанням, збереженням, збором і обробкою об’єктів сфери інформатизації, а також надання послуг з їхнього використання. До об’єктів цієї сфери закон відносить інформаційні технології, продукти і ресурси, повідомляє Інтерфакс-Україна.

(“Полтавський обласний медіа-клуб”, №61, 11 грудня 2003 р.)

 


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль