пошук  
версія для друку
06.04.2004

Читачі та передплатники газети блоку Ющенка «Без цензури» з Південної України мало не залишилися на цей тиждень без очікуваного «духовного харчу»

   

Минулої суботи вантажний автомобіль, який віз віддрукований тираж видання «Нашої України» для південних областей, у Запоріжжі затримали співробітники міської державтоінспекції. Як повідомив прес-службі «НУ» народний депутат Сергій Соболєв, машину зупинив інспектор ДАІ. Формальний привід — перевірка вантажу. За словами «нашого» парламентарія, щойно пан інспектор переконався, що саме ця вантажівка везе «безцензурну» газету, одразу викликав по рації «підмогу». Співробітники міліції, які невдовзі прибули на місце затримання, без пояснень вилучили у водія паспорт, права, накладні документи та пачку газет. Можливо, правоохоронці всього лише хотіли почитати опозиційну пресу, якої в Запоріжжі так просто не дістанеш, однак Сергій Соболєв дотримується іншої думки з цього приводу. Депутат від «Нашої України» вважає, що затримання газети є «спланованою акцією, якою керували з Києва, а здійснювала місцева запорізька ДАІ».

До речі, у міському УВС помічнику-консультанту пана Соболєва Олександру Зубченку на прохання дати роз’яснення з цього приводу пояснили, що водій і машина з вантажем затримані на три доби «для встановлення особи» (цікаво, чиєї саме — водія, машини чи вантажу?). При цьому надати хоч якісь документи на підтвердження обгрунтованості такого затримання представники УВС категорично відмовилися. І якби не випадкова фраза одного з представників закону, про справжні причини антипатії правоохоронців до «нашоукраїнської» газети та її перевізника можна було б тільки здогадуватися. «Ви пишете погані статті про Кучму. Запоріжжю така газета не потрібна», — зазначив у неофіційній розмові пан міліціонер...

Однак сидіти в каталажці три доби водієві таки не довелося — незабаром «правоохоронці» його звільнили. Хоча спершу, за словами Сергія Соболєва, погрожували, застосовували силу, змусили шофера написати відмову від претензій під загрозою подальшого утримання під вартою й розвантажити 200 пачок газети під приводом того, що в машині можуть перевозити якісь заборонені матеріали. Що ж до щасливого звільнення, то «тут спрацювали два фактори, — пояснив пан Сергій. — По-перше, я вийшов на прокурора області, який втрутився у ситуацію. І по-друге, наш адвокат юридичними аргументами змусив міліцію визнати безпідставність затримання. Я попередив начальника міського УВС Запоріжжя про його персональну відповідальність у випадку подальшого арешту водія і вантажу. Для мене принципово, щоб люди, які застосовували незаконні методи, були звільнені з міліції», — підкреслив народний депутат.

(«Україна молода», №4, 13 січня 2003 р.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль