пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.04.2004
02

М.Томенко: Перед виборами в медіа-просторі розпочалися “зачистки”

   

“На жаль, з наближенням президентських виборів у вітчизняному медіа-просторі розпочалися активні зачистки,” – заявив голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, коментуючи інформацію, що телерадіоорганізація “Довiра” вилучить зі своєї мережі мовлення програми радіо “Свобода”. “Довiра” мотивує своє рішення тим, що інформаційна продукція “Свободи” не вписується в її концепцію.

Народний депутат зазначив, що подібні дії було неважко передбачити, адже вище державне керівництво неодноразово демонструвало неперебірливість у засобах досягнення мети. “Нині можна пересвідчитися, влада демонструє доволі примітивний, але ефективний підхід у боротьбі з опозиційними ЗМІ. Всі мас-медіа, які намагаються діяти в режимі достовірності, актуальності, критичності підпадають під скорочення, примусове виведення з інформаційного простору,” – зазначив Томенко. Він звернув увагу на те, що протягом кількох останніх тижнів санітарно-епідеміологічні служби “вимкнули” рубильник “Радіо-Рокс”, на якому транслювалися засідання “Верховної Ради” та ефіри “Громадського радіо”. Згодом суд постановив закрити наймасовішу громадсько-політичну опозиційну газету “Сільські вісті”, а тепер – припинення трансляції ефіру радіо “Свобода”.

Томенко також відзначив вибірковість, з якою відбувається фільтрація інформаційного простору, адже тиску в тій чи іншій формі зазнають лише ті видання, які критично висвітлюють дії влади і які мають значний рейтинг популярності серед громадян.

(Новини ЗМІдусіль, 2004-02-12,
Наша Україна, 12.02.2004, razom.org.ua )


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль