пошук  
версія для друку
08.04.2004

Справа Андрія Федура

   

Читач погодиться, певне, з твердженням про те, що небагато знайдеться сьогодні в Україні адвокатів, які б погодилися бути захисниками у справі вбивства журналіста Гонгадзе, у справах проти майора Мельниченка, судді Замковенка, віце-президента банку “Слов’янський” Б. Фельдмана, вести цивільні справи про захист честі та гідності, де відповідачами є Президент України Л. Кучма, перший віце-прем’єр-міністр М. Азаров. Адвокат Андрій Федур погодився. А тому чи й варто так вже дивуватися, що після цього почався на нього шалений пресинг з боку Генпрокуратури, який проявився у безпідставно порушеній проти нього кримінальній справі, незаконному затриманні та утримування під вартою, кримінальному переслідуванні та умисному зволіканні із завершенням досудового слідства. У свою чергу, адвокат А. Федур звернувся до тимчасової слідчої комісії ВР з заявами щодо названих фактів його переслідування. В листі голови слідчої комісії Г. Омельченка до Генпрокурора С. Піскуна наголошується, що аналіз доказів підтвердив протизаконність дій щодо А. Федура: кримінальну справу порушено заступником Генпрокурора В.Присяжнюком без достатніх підстав, затримано Федура слідчим прокуратури м. Києва О.Базуркаєвим незаконно, що, до речі, підтверджено місцевим судом Печерського району та Апеляційним судом м. Києва. Адвокат А. Федур неодноразово звертався до Генерального прокурора С. Піскуна з вимогою припинити порушення його конституційних прав. Зверталася з тим же і тимчасова слідча комісія. Але марно: Генпрокурор свідомо ігнорував всі звернення і заяви. Слідча комісія розцінює такі дії не лише як неналежне виконання своїх службових обов’язків, а й як зловживання службовим становищем, що завдає істотної шкоди законним правам, свободам та інтересам адвоката А. Федура. В листі також наголошено: “Слідча комісія має інформацію про те, що кримінальна справа щодо А. Федура була порушена за вказівкою Президента Л. Кучми та ініціативою заступника Генпрокурора В. Кудрявцева, з тим щоб перешкодити адвокату А. Федуру здійснювати професійну діяльність та відсторонити його від участі у резонансних кримінальних справах. За отриманою інформацією, Президент України Л. Кучма дав особисту вказівку у будь-який спосіб зволікати із завершенням досудового слідства у справі по звинуваченню А. Федура, щоб не допустити його участі як адвоката у зазначених справах, оскільки Кучма вважає А. Федура “адвокатом опозиції”. Про те, що ця інформація достовірна, Ви добре знаєте”.

Комісія зробила недвозначний висновок: кримінальна справа, порушена щодо А. Федура, має замовний характер, сфабрикована, і доказів для притягнення А. Федура до кримінальної відповідальності в суді немає. А сам Генпрокурор став на шлях приховування злочину, вчиненого слідчим О. Базуркаєвим, та службової недбалості своїх заступників: В. Присяжнюка, В. Кудрявцева, В. Щокіна.

(“Інформаційний бюлетень”, №15, 17 квітня 2003 р.)


***

Как сообщил и.о. Генерального прокурора Сергей Винокуров, расследование уголовного дела в отношении бывшего адвоката семьи Гонгадзе Андрея Федура практически завершено. На днях его передадут в суд. По словам и.о. Генерального прокурора, “органы пришли к выводу, что Федур совершил преступление — подделку документов, в связи с чем он был отстранен от дела Гонгадзе как представитель матери журналиста Леси Гонгадзе”.

(“Киевские ведомости”, 15 мая 2003 г.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль