пошук  
версія для друку
08.04.2004

Про зустріч Уповноваженого з прав людини з міністром внутрішніх справ

   

Відбулася зустріч міністра внутрішніх справ Юрія Смирнова з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою.
Під час зустрічі були оприлюднені такі цифри: за останні 5 років із секретаріату Уповноваженого з прав людини на адресу МВС спрямовувалось 590 інформацій, у тому числі, 348 — щодо неправомірного затримання, незадовільного стану спецустанов, побиття. Як засвідчила перевірка, 72 факти, що були надані, не підтвердились або підтвердились частково, в інших випадках (25%) громадянам надавалася практична допомога або кваліфіковані роз’яснення у порушених справах. З цього випливає, що не може йти мови про 12 тисяч скарг і заяв щодо застосування катувань до затриманих і заарештованих, про які повідомлялось раніше. Не заперечується, зазначив Юрій Смирнов, що окремі працівники порушують законність, допускають рукоприкладство й інші заборонені методи поводження із затриманими і заарештованими. Міністр запевнив Уповноваженого, що МВС здійснює безкомпромісні і послідовні заходи щодо зміцнення дисципліни і законності серед особового складу, очищення органів внутрішніх справ від людей, які перевищують службові повноваження, порушують чинне законодавство.
За неповних 5 років вдалося втричі скоротити кількість працівників, засуджених за перевищення влади і побиття громадян (34 у 2002 році проти 102 у 1998-у) та майже в 5 разів — кількість кримінальних справ даної категорії (відповідно 36 проти 184). У порівнянні з попередніми роками значно зменшилась кількість випадків неправомірного застосування зброї.
Щодо кримінальних справ, порушених стосовно працівників органів внутрішніх справ за перевищення влади, міністр відзначив, що такі випадки є. Аналіз кримінальних справ за фактами перевищення влади свідчить, що більшість з них закривається за реабілітуючими мотивами. Зокрема, у 1999 році стосовно 84 осіб такі кримінальні справи закриті за відсутністю в діях працівників міліції складу злочину, у 2000-у — стосовно 72, у 2001-у — 54, у минулому році — стосовно 69. Вже поточного року стосовно 13 осіб кримінальні справи також закриті з цих же мотивів. З решти таких кримінальних справ у більшості судової перспективи не вбачається.

(«Іменем закону», №29, 18-24 липня 2003 р.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль