пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.04.2004
08

Діяльність Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України

   

Стан забезпечення конституційних прав громадян правоохоронцями під час виконання ними своїх службових обов’язків — це питання розглядалось 25 липня на засіданні Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, яке відбулося за дорученням Президента України. Глава держави, як зазначила голова комітету Ольга Колінько, зобов’язав Генеральну прокуратуру, МВС, Департамент з питань виконання покарань організувати відповідні перевірки з метою усунення причин, що призводять до порушення прав громадян правоохоронцями. Однією з причин названо «процентоманію» — в Україні правоохоронцям «доведена» 90-відсоткова «норма» розкриття кримінальних справ. І це в деяких випадках призводить до застосування неправомірних заходів під час затримання та досудового слідства в одних випадках, а в інших — до відмови у відкритті кримінальної справи, якщо правоохоронець вважає, що її неможливо розкрити.
Учасники засідання були одностайні в тому, що стан захисту прав людини, зокрема, при веденні досудового слідства, утриманні в місцях позбавлення волі, не відповідає міжнародним стандартам.

(«Урядовий кур’єр», №137, 26 липня 2003 р.)

***
Генеральная прокуратура и Департамент по вопросам исполнения наказаний намерены скоординировать меры, чтобы устранить нарушения конституционных прав граждан работниками правоохранительных органов. Количество же таких нарушений в стране возросло, отмечалось на заседании Координационного комитета по борьбе с коррупцией и организованной преступностью при Президенте Украины. Глава комитета Ольга Колинько напомнила, что еще в апреле этого года Президент Украины обязал Генеральную прокуратуру, МВД и Госдепартамент по вопросам исполнения наказаний организовать проверки соблюдения прав человека при проведении досудебного следствия и исполнения наказаний работниками правоохранительных органов. В связи с этим члены Координационного комитета выезжали во Львовскую и Одесскую области, Житомир и Винницу.
Показательными являются такие цифры: с начала этого года было вынесено 40 оправдательных приговоров, что свидетельствует о допущенных 40 фактах нарушения прав человека, отметила Колинько.

(«Киевские ведомости», 28 июля 2003 г.)


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль